Jane Austen’in Evi de Koronadan Nasibini Aldı

Jane Austen'in müzeye dönüştürülen evi de koronadan nasibini aldı. 1 dk


Yazarların müzelere dönüşen evleri de dünyayı kasıp kavuran Covid 19 salgınından nasibini aldı. 3 Aralık’a kadar Jane Austen’in evi de kısıtılamalar nedeniyle kapatıldı. 

Ev; Winchester Road, Chawton, Hampshire’da. Ev, Sanat Fonu tarafından desteklenen, Jane Austen’in Sanatsal Mektupları adlı kısa ama eğlenceli bir sanal serginin bulunduğu çevrimiçi alternatif paketler sunuyor. Bunlar, Austen’in 1808’de arkadaşı Catherine Bigg’e yazdığı dört satırlık şiir mektubu ve mektuplarını nasıl yazıp katlayacağına dair tavsiyeler de dahil olmak üzere, mektupların yazarın hem işinde hem de yaşamında oynadığı kısma bakıyor. Mektupların ve video performanslarının transkriptleri de var.

Sitenin başka bir yerinde, odalar arasında istediğiniz zaman gezinmenize ve yazdığı masa da dahil olmak üzere çeşitli nesnelere ‘bakmanıza’ izin veren yeni bir 360 ° sanal tur var. Ek olarak, genç ziyaretçiler (ve kedi severler) için, müzenin kedisinin önderliğinde sitenin Kedi Gözü Ses Turu düzenleniyor.  Tabi gidip görmek kadar olmayabilir ancak dünya çapında kısıtlamaların sürdüğü bugünlerde iyi bir alternatif olabilir. 

 


Comments

%d blogcu bunu beğendi: