Sahne Eseri Yarışmasına Başvurular Başladı

Bursa Nilüfer Belediyesi Sahne Eseri Yarışması için son başvuru tarihi 4 Mayıs 2021 olarak açıklandı. Yarışmada toplam para ödülü: 34 Bin TL'dir.2 dk


Bursa Nilüfer Belediyesi Sahne Eseri Yarışması için başvurular başladı.  Yarışmaya son başvuru tarihi 4 Mayıs olarak açıklandı. Yarışmada toplam para ödülü: 34 Bin TL’dir. Yarışmanın konusu ise serbest. Eserleri posta ya da kargo yoluyla gönderebilirsiniz.  

Sahne Eseri Yazma Yarışması şartları:
 1. Yarışmaya adaylar en fazla 1 (bir) eser ile başvururlar.
 2. Yarışmaya başvuran oyunların daha önce basılmamış ve sahnelenmemiş olması gerekmektedir.
 3. Yarışma; daha önce “herhangi bir oyunu”, kurum tiyatroları, ödenekli tiyatrolar ya da Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen tiyatrolarda sahnelenmeyen yazarlara açıktır.
 4. Nilüfer Belediyesi tarafından bir kişiye verilecek olan “Özel Ödül” için 3. maddede anılan şartlar geçerli değildir. Bu kategori için katılım herkese açıktır.
 5. Nilüfer Belediyesi ve Mitos Boyut Tiyatro Yayınları çalışanları ile Seçici Kurul Üyeleri ve birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.
 6. Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. (Posta veya kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)
 7. Başvuru sahipleri, dereceye giren oyunlar üzerindeki basılı ve dijital tüm kullanım haklarını birinci baskı için Nilüfer Belediyesi ve Mitos Boyut Tiyatro Yayınları’na devrettiğini kabul eder.
 8. Dereceye giren oyunlar Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu tarafından 3 yıl içinde sahnelenebilir. Bu süre zarfında oyunun başka tiyatrolar tarafından sahnelenmesi Nilüfer Belediyesi’nin yazılı iznine tâbidir. Nilüfer Belediyesi’nin yazılı izin vermesi halinde eseri kullanacak tiyatro/kişi/kişiler yapacakları tüm tanıtımlarda (tüm dijital görsellerde, sosyal medya paylaşımlarında ve tüm basılı materyallerde) “Bu eser Nilüfer Belediyesi – Mitos Boyut Tiyatro Yayınları İş Birliğiyle düzenlenen ….. yılı Sahne Eseri Yazma Yarışması ……. ödülü almıştır” ibaresini kullanacaktır. Aksi takdirde verilen yazılı izin iptal edilecektir.
 9. Konu kısıtlaması yoktur. Ancak oyunlar Türkçe yazılmalıdır. Yalnızca özgün eserlerle başvurulabilir.
 10. Yarışmaya gönderilen oyunların özgünlüğüne ilişkin sorumluluk yazarlarına aittir. Üçüncü kişilerin telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda oyun sahibi, uğrayacağı ve uğratacağı zarara karşı sorumlu olduğunu kabul eder.
 11. Başvuru sahipleri, yukarıdaki şartları kabul etmiş sayılır. Değerlendirme sonrasında olsa bile şartlara uymadığı fark edilen eser sahibinden ödül geri alınır.
Sahne Eseri Yazma Yarışması Ödülleri
 • Birincilik Ödülü: 10.000,00 TL. (On bin Türk Lirası)
 • İkincilik Ödülü: 8.000,00 TL. (Sekiz bin Türk Lirası)
 • Üçüncülük Ödülü: 6.000,00 TL. (Altı bin Türk Lirası)
 • Nilüfer Belediyesi Özel Ödülü: 10.000,00 TL (On bin Türk Lirası)

Başvuru Adresi: Nilüfer Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü / Yüzüncüyıl Eğitim ve Sanat Merkezi Yüzüncüyıl Mah. Uğur Mumcu Bulvarı No:108 Kat:4 Nilüfer/BURSA E-Posta: tiyatro@nilufer.bel.tr Telefon: 0224 413 15 10


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend