İngiltere Postanesi Yeni Dickens Pulları Yayınladı

Londra'daki Charles Dickens Müzesi ile birlikte Man Adası Postanesi Charles Dickens'ın 150. ölüm yıldönümünü anmak için pul bastırdı.  1 dk


Bu yıl Charles Dickens’ın 150. ölüm yıldönümü. Londra’daki Charles Dickens Müzesi ile birlikte Man Adası Postanesi Charles Dickens’ın 150. ölüm yıldönümünü anmak için pul bastırdı.
John Leech’in Noel Şarkısı için hazırladığı beş resimden oluşan altı pul üretildi. En yüksek değere sahip pul, Charles Dickens’in 31 yaşındayken yaptığı, bir asırdan fazla bir süredir kayıp olan ve geçen yıl müze tarafından 180.000 sterline satın alınan ‘kayıp portresi’ ile süslendi.
İngiliz aktör Simon Callow, sınırlı sayıda üretilen First Day Cover’a imza atıyor.

Tasarım çalışmaları illüstratör ve tebrik kartı tasarımcısı Geoffrey Sanderson tarafından yapıldı ve aynı zamanda kitabın tarihini ve koleksiyona uygun Dickens resmini özetleyen kısa bir broşür yazdı.

Charles Dickens Müzesi müdürü Cindy Sughrue, “Bu, 150. yıldönümünü anmak ve müzeyi ve olağanüstü koleksiyonunu vurgulamak için harika bir işbirliği oldu” dedi. “Margaret Gillies’in Dickens portresinin 130 yıldan fazla bir süredir kayıp olduğu düşünüldüğünde, onun bir pulda bu kadar güzel sunulduğunu görmek oldukça ilginç. Bu anma setinden ve A Christmas Carol’ın zamansız niteliklerini kutlamasından kesinlikle memnunuz . “

‘Charles Dickens – 150th’ pul koleksiyonu, First Day Cover ve Charles Dickens Museum patronu Simon Callow tarafından imzalanan sınırlı sayıda First Day Cover gibi çeşitli formatlarda mevcut.

 


Comments

%d blogcu bunu beğendi: