Conan Doyle’un Geniş Dünyası

Conan Doyle'un Geniş Dünyası, suç yazarının doyumsuz merakını ve insan durumuna ve çalışmalarını açıkça etkileyen insanlara, yerlere ve şeylere dair içgörüsünü ortaya çıkarıyor.2 dk


Sör Arthur Conan Doyle (1859-1930) belki de en cesur dedektif Sherlock Holmes’u yaratmasıyla hatırlanıyor. Bugün, Baker Street Irregulars gibi çok sayıda kulüp, kendilerini Sherlockian’ın her şeyini anlamaya adamıştır.

Apple’ın eski baş teknoloji sorumlusu Glen Miranker, Dan Posnansky ve antika kitap satıcısı Peter Stern gibi koleksiyoncular arşivlerini tamamlamak için dünyayı araştırıyor. Conan Doyle hakkında yakın zamanda yayınlanan bir biyografi artık ulaşılabilecek bir yerde.

Conan Doyle’un Geniş Dünyası (Bloombury, 28 $, 328 sayfa) adlı yeni kitapta, Conan Doyle’un yaşam ve seyahat zevki, sağlam seyahat yazısı özetiyle aydınlatılıyor. Biyografi yazarı Andrew Lycett ( Conan Doyle, Sherlock Holmes’u Yaratan Adam , 2007) yazarın üretken Londra, Avrupa, Güney Amerika ve Avustralya tasvirlerini bir araya getirdi ve yolculukları nesirlerine heyecan ve macera aşılayan bir adamın ilgi çekici bir anlatısını ördü.

İster sıcak hava balonuyla İngiltere’nin Hendon tarlalarında seyahat ediyor ister Kuzey Kutbu’nda bir balina avı gezisini anlatıyor olsun, Conan Doyle’un yazıları zeka ve mizahla doludur.

Conan Doyle

Olağanüstü Arthur Conan Doyle web sitesi , yazarın yazılarının hacminin daha fazla kanıtını sunarak kısa öyküleri, seyahat düzyazıları, röportajları, şiirleri, dersleri ve konuşmalarının çevrimiçi bir arşivi olarak hizmet veriyor. Lycett’in biyografisini okurken incelemeye değer muhteşem bir interaktif öğe olan Conan Doyle’un dünya genelindeki seyahatlerini vurgulayan etkileşimli bir harita bile var.

Conan Doyle’un Geniş Dünyası, suç yazarının doyumsuz merakını ve insan durumuna ve çalışmalarını açıkça etkileyen insanlara, yerlere ve şeylere dair içgörüsünü ortaya çıkararak Conan Doyle’un Holmes dışındaki çalışmalarına büyüleyici bir bakış sağlıyor.  Ve şu anda çoğumuz eve bağlıyken, bu cilt, keşfedilmeyi bekleyen harika yerlerin baştan çıkarıcı bir hatırlatıcısı.

Kaynak: https://www.finebooksmagazine.com/blog/conan-doyles-wide-world


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend