Zerrin Özer o ismi ifşa etti

Ünlü sanatçı Zerrin Özer yıllar önce kendisine tecavüz eden o ismi açıkladı; "Hakkımı helal etmiyorum" dedi.5 dk


Şarkıcı Zerrin Özer, katıldığı programda çarpıcı itiraflarda bulundu. Programda yıllar önce dönemin ünlü plakçısı Ümit Güner’in Zerrin Özer’e tecavüz ettiği iddiası da gündeme geldi. Özer, “Abim dediğim insanın tecavüzüne uğradım” açıklamasıyla başından geçen kötü olayı anlattı. Usta müzisyen, “Geçenlerde vefat etti. Hakkımı helal etmiyorum. Olay, başıma dayak, yumruk yiyerek geldi. Hep ağlamam, siyah gözlük takmam bu yüzdendi. Kimseye bakamadım.” ifadelerini kullandı

Zerrin Özer, Armağan Çağlayan’ın programına konuk oldu. Özer, müzik kariyeri ve özel hayatıyla ilgili bilinmeyenlerini anlatttı.

İşte ünlü şarkıcının açıklamaları:

Beni İsmet İnönü keşfetmedi. Onlar Pembe Köşk’te otururdu. Biz de Pembe Köşk’ün karşısındaki binada oturduk. Çankaya İlkokulu’na gidiyordum, torunları da gidiyorlardı. O karnelerimizi vermişti bizim.

Anneciğime her gün yalvarırdım saçım kirlendiği zaman. “Banyodan sonra lütfen saçımı örer misin” diye. Sonra açardım papaz gibi. Sürekli yırtık jean ve bileziklerim vardı. Bir gün adaya gidiyoruz, ablamla birlikte. Lütfen arkamızdan yürür müsün dedi, “deli” diyorlar dedi. Annem de beni yanında taşımadı sonra. Vapurda bile yanında oturmadım.

Benim blue jean’imi yırtıyorlardı. Annem hiçbir şekilde o tarz giyinmemi istemedi. Sonra İstanbul’a taşındık ben daha bir abarttım, yırttım pantolonumu. Bir gün American Culture’dan geldim bir gün, jeanlerimi kesiyorlardı, posterlerimi yırttılar.

İstanbul’a geldik, ben Ankara Devlet Konservatuarı’na devam ediyordum. Annem ve babam ayrılmıştı. Tülay ablacığım beni American Culture’a yolladı fakat asla müzik sektöründe olmamı istemiyordu.

“SEN KESİN BİRİNCİSİN”

Gelmeden önce ben TRT Müzik’te yarışma olduğunu duydum arkadaşlarımdan. Annemlere bir şey söylemeden Çankaya’dan TRT binasına gittim. Herkes bir şeyler söylüyor birbirine. “Sen kesin birincisin” dedi yarışmacı arkadaşlar. Doğan Canku jürideydi. “Sen bugüne kadar neredeydin?” dedi bana. Sonra ‘seni bu şarkıyla çıkartmayız televizyona’ dediler. Çünkü o zaman sevgili Semiha bizi temsil etmişti Eurovision’da. ‘Halk bir şey söyler’ dediler, ben de başka şarkıyla katıldım.

Katıldıktan sonra bir baktım TRT’yi karıştıran amatör ses diye bir şey çıktı. Sonra beni dinlemeden tüm firmalardan bana teklif geldi. Annem “Ablan başında olduğu sürece olabilir” dedi.

İstanbul’a geldik ama ben olağanüstü operacı olmak istiyorum. Sonra da İtalya ve Fransa’ya giderim diyordum. O yer de Sultanahmet’te. Bir baktık hiç kimse yok, yarışma zamanı hiç kimse olmaz mı? Ben kalakaldım, annem kapıdaki bir kişiye “yarışma için geldik” dedi. Kapıda “Dündü o yarışma” dedi.

“ANNEME OLAN BAĞLILIĞIM İSTİKBALİMİ KAPATTI”

Annem döndü bana dedi ki, “Senden saklamayacağım bunu biliyordum” dedi. ‘Sen orada hippilerde takılırsın, orası Sultanahmet’ dedi, ‘o yüzden gitmeyeceksin’ dedi. Çok kırıldım, ben bambaşka bakıyordum hayat çizgime. Hayatım boyunca tek bir insana ‘hayır’ diyemedim o da annemdir.

Benim anneme olan bağlılığım benim bütün idealimi ve istikbalimi kapattı. Yıllar geçtikçe diyorum ki beni öyle koruyup saklayacaktı. Amerika’ya gittik ayakta alkışladılar. Abacı ile beraber konsere gitmiştik. Ben bir jazz okudum, arkasından bir türküyü jazz versiyonuyla okudum tüm müşteriler ayağa kalktı. Sonra geldiler hemen çalışmayı buraya alalım dediler. Türkiye’ye döndüm, kapak resimleri, bilgileri yolladım. Tam yeşil kartı alıyorum. Annem,”Bana sormadan nasıl yaparsın” dedi. Anne beraber gidelim diyorum, “Hayır başımıza bir şey gelir orada” diyor.

‘GÖNÜL’ ŞARKISI KARİYERİNİ DEĞİŞTİRDİ

Orhan abinin (Gencebay) şarkısı ‘Gönül’ü ilk başta okumayı reddettim. Zorla okuttular ama bu şarkı hayatımı değiştirdi. TRT’de çıkmıştı. Orhan Gencebay da kendi adını ilk kez TRT’de görmüş ve bana teşekkür etmişti.

“ABİM DEDİĞİM İNSANIN TECAVÜZÜNE UĞRADIM”

Programda yıllar önce dönemin ünlü plakçısı Ümit Güner’in Zerrin Özer’e tecavüz ettiği iddiası da gündeme geldi. Sanatçı, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Geçenlerde gördüm vefat etti. Tabii ki ölen insanın arkasından konuşulmaz. Hakkımı helal etmiyorum. Amerika’da şatolar aldı. Ama biz ne beş kuruş ne bir şey. En çok satan iki albüm yaptı, fareler geziniyordu ofisinde.”

“Bir gün bu olay başıma gelmiş, dayak yiye yiye, yumruk yiye yiye… Üstümde 180 kilo bir adam. Bağırıyorum, ben onu hayatımda en yakın abim biliyorum. Ben o zaman başkasına aşığım ve bir tek ona anlatabiliyordum.”

“Annem Ankara’ya diğer ablamların yanına gitmişti. Tülay ablam burada, Sezen, Pakize abla ile çok yakın arkadaştı. Ben de evde tek kalıyorum, günlerce yorganı çekiyorum ağlıyorum. Diyorum ki, ben bunu Tülay ablama söylesem, Tülay ablam gider bu adamı vurur. Annem de bunu duyar kalp krizi geçirir. Ben aileyi bitirmiş olurum dedim. Susmam lazım dedim. Neler yaşadım bir Allah bir ben biliyorum.”

“YILLARCA BUNU SAKLADIM”

“Sonra “anneciğim sana bir şey söylemek istiyorum” dedim. Ben şey abiden ayrılmak istiyorum firmadan. Hiç unutmuyorum, Cağaloğlu yokuşunda bir tokat attı. “Sen şaşırdın herhalde, başına bir iş gelmesini istiyorsun” herhalde dedi. Ben nasıl anlatayım anneme? Diyor ki kızım “Bildiğimiz kişi, yabancı bir insan başına bir şey mi getirsin istiyorsun” diyor.”

“Ben bu adamın suratına baka baka çalıştım. Sonra albüm yaptım, yine devam ettim. Zaman geçiyor, ‘Benim bir evlilik yapmam gerekiyor’ dedim. Ona da müsaade etmediler.”

“Yıllarca ben bunu psikiyatristimle konuştum. “Bunu içinden atman gerekiyor” dedi. Diyorlardı ya “Zerrin hep ağlıyor, hep siyah gözlük takıyor” kimseye bakamıyor ki Zerrin.”

EVLİLİĞİ 13 SAAT SÜRDÜ

“Benim evliliğim 13 saat sürdü. Bir senedir çıkıyorduk, biraz daha saygı duyulsun diye ben iki sene dedim. Dolandırıcılık ortaya çıkınca dediler ki iki sene hiç mi anlamadın?”

“Öyle enteresan bir şey ki, bana deniliyordu ki her zaman: Ben basına çıkmayayım. ‘Ne ağır adam’ diyordum. Hep evdeyiz, dışarı falan çıktığımız yok. Bir kere TRT’ye gelmiş resmini çekmişlerdi. O gün düğünde çok az kişi var. Ahmet San’ı da çok severim. Resim çekmiş demiş ki “Bizim kızı evlendirdik” Bundan sonra Türkiye, televizyon, medya sektörü birbirine girmiş ama benim haberim yok.”

“Evlilik olur, bir gün geçer ondan sonra bütün kadınlar televizyona çıkar. Ertesi sabah 10’da çıktı kadınlar inanılır gibi değil. İnsanlardan para almış galiba. Şükürler olsun bana çok güzel baktı, para mara hiç işim olmaz yani. Ben hiçbir şekilde para harcamadım, o bana gayet iyi baktı.”

“Fakat şimdi ertesi gün olunca, bunları duyunca acayip oluyorsunuz birden bire. “Ben bu kadar salak mıyım” oluyorsunuz. Aslında Murat tek başına çok iyi bir insan, annesi de öyleydi.

Bu kadar kötülüklerden sonra dedim ki: Benim korumam gereken bir ismim var. Onun için ben böyle bir şeyi yapamam. ‘Beraber yaşadılar’ diye yazdılar ama yaşamadım.”


Comments

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: