Hasan Ali Toptaş’ın Yayıncısından Flaş Hamle

Ünlü edebiyatçı Hasan Ali Toptaş'ın taciz iddialarıyla gündeme geldiği olayda yeni bir gelişme yaşandı.1 dk


Taciz iddialarıyla gündeme gelen ünlü edebiyatçı Hasan Ali Toptaş yaptığı özür açıklamasıyla da tepki çekmişti.  Toptaş’ın yayınevi olan Everest gelişmeler üzerine konunun takipçisi olduklarına dair açıklama yayınlamışlardı. Yayınevi bugün bir açıklama daha yaparak ünlü edebiyatçı ile yollarını ayırdıklarını duyuırdu. 

Twitter’den yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Kamuoyuna,

Yazar Hasan Ali Toptaş ile yollarımızı ayırmış bulunuyoruz. Her türlü tacizin karşısındayız, karşısında olmaya devam edeceğiz. Saygılarımızla.”

Öte yandan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası da Toptaş’a verileceği duyurulan Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün geri alındığını bildirdi.

MTSO’dan yapılan açıklamada, edebiyata ilginin geliştirilmesi için 14 yıldır Mersin Kenti Edebiyat Ödülleri’nin verildiği belirtildi.

Ödülün, bu yıl Toptaş’a verileceğinin duyurulduğu kaydedilen açıklamada, “Bağımsız bir şekilde değerlendirme yapan Ödül Değerlendirme Kurulunca, 2020 yılı için ödülün Toptaş’a verilmesi kararlaştırılmıştı. Ancak Toptaş hakkında çıkan taciz haberleri, tüm duyanları olduğu gibi bizleri de derinden yaralamıştır. Bu nedenle Toptaş’a ödül verme kararını geri aldığımızı kamuoyuna duyururuz.” ifadeleri kullanıldı.

Taciz Mağdurları Hasan Ali Toptaş’a Dava Açıyor

Hasan Ali Toptaş Olayında Son Durum

 


Comments

%d blogcu bunu beğendi: