Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un eski karısı bir öğretmenle evlendi

Jeff Bezos bir öğretmenle evlenen eski eşini kutladı: "Dan müthiş biri." Eski eş Scott yaklaşık 53 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanlarından biri.2 dk


Jeff Bezos’un eski eşi milyarder Amazon kurucusuyla gündem olan boşanmasının ardından tekrar evlendi.

Dünyanın en zengin kadınlarından biri olan eski eş MacKenzie Scott, Seattle’daki bir özel okulda fen bilgisi öğretmeni olan Dan Jewett’la evlendi.

Haber, Scott’ın Giving Pledge internet sitesinden duyuruldu. Jewett yeni eşinin servetlerinin çoğunu hayır kurumlarına bağışlamasına yardımcı olmak için bu sitedeki ekibe katılmıştı.

Fen bilgisi öğretmeni Jewett, blog yazısında “Hayatım boyunca servetimin çoğunu vermeyi planladığımı belirten bir mektup yazmak tuhaf çünkü böyle bir şeyin özel bir anlamı olacağını söyleyecekmiş gibi hissettirecek türden bir servetim olması için uğraşmadım” diyor.

İnternet sitesine göre kendisi Lakeside School’da öğretmenlik yapıyor. Jewett şunları söyledi:

“Güzel bir tesadüf eseri, tanıdığım en cömert ve nazik insanlardan biriyle evlendim ve başkalarına hizmet etmek için muazzam bir mali servet verme taahhüdünde ona katılıyorum.”

Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, bu yıl içinde görevinden ayrılacağını açıklamıştı.

53 milyar dolarlık servet

Scott’ın yaklaşık 53 milyar dolarlık (yaklaşık 400,9 milyar TL) bir kişisel serveti var ve aralıkta 4 milyar doları (yaklaşık 30,2 milyar TL) çoktan bağışladığını söylemişti.

Scott, Giving Pledge sayfasındaki notun yanı sıra Amazon’un web sitesindeki yazar sayfasını da şu şekilde değiştirdi: “Seattle’da dört çocuğu ve kocası Dan ile yaşıyor.”

Geçtiğimiz günlerde Amazon’da CEO görevinden istifa edeceğini açıklayan Bezos, evliliği konusunda eski eşini tebrik etti.

Bezos yaptığı açıklamada, “Dan müthiş biri ve ikisi için de mutlu ve heyecanlıyım” dedi.

Amazon’u kurmasına yardım etmiş

Scott ve Bezos, New York’ta bir yatırım fonunda çalışırken tanışmış ve Scott, 1994’te Bezos’un Amazon’u kurmasına yardım etmişti.

25 yıllık evlilikten sonra 2019’da boşandıklarında Bezos dünyanın en zengin kişisiydi. Scott boşanma anlaşmasının bir parçası olarak Amazon hisselerinin yüzde 4’ünü aldı fakat Bezos bu hisselerdeki oy hakkını korudu.

Bezos geçtiğimiz günlerde dünyanın en zengin kişisi unvanını Tesla’nın kurucusu Elon Musk’a devretmişti. Bezos’un serveti tahmini olarak 177 milyar dolar (yaklaşık 1,3 trilyon TL) değerinde.

Dava açılmıştı

New York Eyalet Başsavcısı Letitia James, New York şehrindeki iki tesisinde işçileri pandemi sürecinde korumada yetersiz kaldığı ve koşullara dair endişelerini dile getiren işçileri susturmak için misilleme yaptığı iddiasıyla Amazon’a 16 Şubat’ta dava açmıştı.

 


Comments

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: