Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler Türkiye’den Kadınları Anlatıyor

2 dk


Daha önce Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler 1 ve 2 ile Elena Favilli imzası ile okurla buluşmuş; başarılı kadınların ilham veren hikâyeleri okurun karşısına çıkmıştı. İlk eser, geçen sene Türkiye’de “muzır” ilan ederek şaşkınlık yaratmıştı. Şimdi ise Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler 3, Türkiye’den olağanüstü kadınların öykülerine odaklanarak geliyor!

Hep Kitap etiketiyle okurun karşısına çıkan seri, içerisinde pek çok meslekten ilham veren kadının hikâyelerini konu alıyor. Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu ise geçen sene tartışmalı bir karara imza atarak çocukların maneviyatına zarar vereceği gerekçesiyle serinin ilk kitabını muzır ilan etmişti.
Kitapları derleyen İtalyan feminist yazar Elena Favilli ise konuya dair şaşkınlığını dile getirip kadınları dayanışmaya çağırmıştı. Şimdiyse Türkiye’nin “asi kızları” yeni nesillere ilham olmak için sahnedeki yerini alıyor.

Müzeyyen Senar, Nene Hatun, Ayşen Gruda, Leylâ Erbil, Ümmiye Koçak ve Canan Dağdeviren gibi 100 kadının hikâyesini anlatan eser raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Doktorlar, öğretmenler, mucitler, sporcular, yazarlar, savaş kahramanları, bilim insanları…

Aralarında Müzeyyen Senar, Nene Hatun, Ayşen Gruda, Leylâ Erbil, Ümmiye Koçak, Canan Dağdeviren gibi isimlerin de olduğu, Türkiye’nin her yerinden, her köşesinden yüz olağanüstü kadın. Kimi toplumsal önyargıları yıkmış, kimi fiziksel engellerin üstesinden gelmiş, birbirinden zeki, birbirinden başarılı kadınlar. Bazıları geçmişin tozlu sayfaları arasından çıkıp geldi, bazıları daha kendi tarihlerini yazmaya yeni başladı. Ortak noktaları belli: Hepsi hayal etti, çalıştı, ne olursa olsun pes etmedi ve başardı.

Onlarca dile çevrilen ilk iki kitabıyla çok satanlar listelerinden inmeyen, kadın erkek her yaştan insanın baş ucunda kendine yer bulan Asi Kızlara Uykudan Önce Hikâyeler, bu defa Türkiye’den hikâyelerle, farklı mesleklerden ve farklı yaşlarda kadınların başarı öyküleriyle ilham vermeye hazırlanıyor!
Toplamda 224 sayfadan oluşan ve Türkiye’den 100 Olağanüstü Kadının Masalı alt başlığı ile yayımlanan kitap ciltli olarak okurun karşısına çıkacak. Ayşegül Gürsel ve Ümran Özbalcı tarafından hazırlanan eserin 11 Ekim 2020 tarihinden itibaren raflarda olması planlanıyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend