Twitter-Trump Savaşları; Trump’ın Yedek Hesapları Kısıtlandı

Başkan Donald Trump, Twitter'ın kişisel hesabı @realDonaldTrump'ı kalıcı olarak yasaklamasının ardından Cuma akşamı resmi @POTUS Twitter hesabından twit attı. Bakın sonrasında neler oldu...1 dk


Başkan Donald Trump, sosyal medya şirketinin kişisel hesabı @realDonaldTrump’ı kalıcı olarak yasaklamasının ardından Cuma akşamı resmi @POTUS Twitter hesabından tweet attı.

Ancak Trump’ın tweetleri neredeyse anında silindi. Bunun üzerine Trump’ın kendi sosyal medya platformunu oluşturmayı düşündüğü belirtiliyor.

Trump @POTUS veya @WhiteHouse hesaplarını kullanabiliyor doğal olarak. Ancak Twitter Trump’ın bu hesaplardan attığı twitlere anında müdahalede bulunuyor.

Twitter, CBS News’e şu anda her iki hükümet hesabı olan @POTUS veya @WhiteHouse’u askıya alma planları olmadığını, ancak kullanımlarını sınırladığını söyledi.

Daha sonra Trump kampanyasının Twitter hesabından Trump’tan bir mesaj gönderilmeye çalışıldı, ancak tweet silindi ve o hesap da askıya alındı.

Twitter, Cuma günü Donald Trump’ın kişisel hesabını kalıcı olarak askıya aldıktan birkaç saat sonra, başkan @POTUS resmi hesabından twit atmaya başlamıştı.

Hemen hemen Twitter, Trump’ın “radikal sol” olarak adlandırdığı Twitter ve Demokratlara karşı saldırdığı bir dizi tweet’in tamamını sildi.

Trump’ın bu twiti de silindi ve sonra hesap kapatıldı.

Twitter ayrıca, her ikisi de ABD hükümeti tarafından işletilen resmi hesaplar olan @POTUS veya @WhiteHouse’un kullanımını sınırladığını ve şu anda bunları askıya almayı planlamadığını, ancak gelecekte gerçekten ihtiyaç duyulursa bunu yapabileceğini söyledi.

@TeamTrump kampanya hesabı, başkanın bir tweet gönderme girişiminin ardından da askıya alındı .

Twitter , “şiddeti daha fazla kışkırtma riski” nedeniyle Trump’ın kişisel hesabı @realDonaldTrump’a erişimini kalıcı olarak engellemişti. Twitter’ın kararı, Facebook’un Perşembe günü Trump’ı “süresiz olarak” bloke etme hareketinin ardından geldi. İkinci platform, siteyi kullanmaya devam eden başkanın risklerine değindi. Facebook’un yasağı, Başkan seçilen Joe Biden göreve gelene kadar en az önümüzdeki iki hafta sürecek.

Twitter ve Facebook’un Trump’a yönelik eylemleri, Trump yanlısı isyancıların ABD Kongre Binası’nı basmasından iki gün sonra, seçim sonuçlarını onaylamak için yapılan ortak bir Kongre oturumu olarak gerçekleşti. Şiddetli ayaklanma, Kongre Binası’ndan tahliye ve beş ölümle sonuçlandı.

Kaynak: İnsider


Comments

%d blogcu bunu beğendi: