Öykünün İçinde Bekler Seni

Bir iki kahve buluşmaları, hep birlikte bir sinema günü…1 dk


Nihan ile Ekrem ayrılalı neredeyse bir sene olmuştu. Aslında birbirlerini çok sevmişlerdi ancak beklentiler devreye girince ilişkilerini yürütemez hale gelmişlerdi.

Nihan’ın arkadaşları uzun süren çabaları sonucunda Nihan’ı bir arkadaşlarıyla tanıştırmaya ikna ettiler. İlk bakışta pek bir kibar, düşünceli gözüküyordu bu yeni adam. Nihan da bu yeni adama bir şans vermeye karar verdi.

Bir iki kahve buluşmaları, hep birlikte bir sinema günü… Her şey olumlu gidiyordu. “Neden olmasın?” diye düşünmeye başladı Nihan. Biraz Ekrem’i de andırıyordu zaten. Belki… Belki de mutlu olacağı adam buydu.

Bu arada Nihan, en sevdiği hobisi olan yazmaya devam ediyordu. Hakkını vermek lazım; Ekrem, Nihan’ın her yazdığını büyük bir hevesle hemen okurdu. Tam da bu sıralarda Nihan yeni bir öykü yazmış ve okuması için yeni tanıştığı genç adama göndermişti. O da hemen okurdu herhalde.

Genç adam öyküyü beğenecek mi diye çok merak ediyordu doğrusu. Altı üstü 16 sayfa bir öyküydü. Bir, iki gün içinde okurdu herhalde.

Aradan günler geçti. Nihan ve genç adam sürekli konuşuyorlardı. Hatta bir kere yemeğe de çıkmışlardı fakat öykünün konusu hiç açılmamıştı. En sonunda Nihan dayanamadı ve sordu. Genç adam öyküyü okumamıştı.

Ertesi gün oldu. Nihan, hala genç adamın öyküsünü okumasını bekliyordu. Ondan telefon beklerken Ekrem aradı. Nasıl olduğunu merak ediyordu. Nihan da yeni bir öykü yazdığını söyledi. Ekrem kendisine de göndermesini istedi. Nihan da gönderdi. Ne kaybederdi ki?

Akşam oldu. Önce, genç adam aradı. Hala öyküyü okumamıştı. Bir türlü fırsatı olmamıştı. Hemen arkasından Ekrem aradı. Ve şöyle dedi: “Öykünü çok beğendim. Senin yazdıklarını okumayı çok özlemişim. Seni de…”


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend