Covid 19 Aşısı Aldıktan Sonra Felç Olan Doktorun Tedavisi Sürüyor

Sağlık Bakanlığı Cuma gecesi yaptığı açıklamada, "İlk tanı ensefalomiyelit" dedi. Ensefalomiyelit, beyin ve omuriliğin iltihaplanmasıdır.1 dk


Meksikalı yetkililer, Pfizer-BioNTech COVID-19 aşısı aldıktan sonra hastaneye kaldırılan 32 yaşındaki bir kadın doktorun vakasını incelediklerini söyledi.

Adı açıklanmayan doktor, nöbetler, nefes almada güçlük ve deri döküntüsü yaşadıktan sonra kuzeydeki Nuevo Leon eyaletindeki bir devlet hastanesinin yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

Sağlık Bakanlığı Cuma gecesi yaptığı açıklamada, “İlk tanı ensefalomiyelit” dedi. Ensefalomiyelit, beyin ve omuriliğin iltihaplanmasıdır.

Bakanlık, doktorun alerjik reaksiyon geçmişine sahip olduğunu ve aşının uygulanmasından sonra kimsenin beyinde bir iltihap geliştirdiğine dair klinik deneylerden hiçbir kanıt olmadığını söyledi.

(Reuters)

Tedavisi Sürüyor (5 Ocak 2021)

Dr. Karla Cecilia Pérez Osorio’nun, Monclova belediyesinde Bölge 7 Nolu Genel Hastanesinde dahiliyeci olarak çalıştığı bildirildi. Ardından, Monterrey, Nuevo León’daki IMSS’nin 25 Nolu Yüksek Uzmanlık Tıp Ünitesine transfer edildi.

İlk doz Pfizer’in anticovid aşısını aldıktan sonra ters reaksiyon yaşayan ve felç olan 32 yaşındaki doktor Karla Cecilia Pérez Osorio’nun tedaviye yanıt verdiği belirtiliyor.

Kaynak: https://www.milenio.com

 


Comments

%d blogcu bunu beğendi: