İki Doz Pfizer Aşısı Olan ABD’li Kongre Üyesi, Koronavirüse Yakalandı

ABD'de Demokrat Partili Kongre üyesi Stephen Lynch'in, iki doz Pfizer / BioNTech aşısı vurulduktan sonra yeni tip koronavirüse (COVID-19) yakalandığı açıklandı.1 dk


ABD’de geçtiğimiz günlerde ikinci doz koronavirüs aşısı uygulanan Demokrat Partili Kongre üyesi Stephen Lynch koronavirüse yakalandı. Pfizer / BioNTech aşısının uygulandığı buna rağmen testi pozitif çıkan Lynch’in evinde karantinada olduğu ve herhangi bir belirti göstermediği açıklandı.

Kongre üyesi Lynch’in sözcüsü Molly Rose Tarpey’in aktardığında göre, hafta başında ofisteki bir çalışanda virüs tespit edilmesi sonrası yapılan tetkikte kongre üyesinin test sonucu pozitif çıktı.

Demokrat Partili Stephen Lynch’in durumunun iyi olduğunu ve herhangi bir belirti göstermediğini aktaran Tarpey, bir süre uzaktan çalışacağını bildirdi. Tarpey ayrıca, Lynch’e yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın 20 Ocak’taki göreve başlama töreninden önce Pfizer / BioNTech aşısının ikinci dozunun uygulandığını vurguladı. Lynch’in Joe Biden’ın yemin töreninden sonra yapılan koronavirüs testi negatif çıkmıştı.

Batılı ülkelerde toplu aşılama için kullanımına başlanan Pfizer / BioNTech ve Moderna’nın iki dozlu aşılarının semptomatik COVID-19’u önleme oranlarının %95 civarında olduğu açıklanmıştı. Ancak bu açıklamanın yapıldığı tarihte, koronavirüsün Britanya ve Güney Afrika’daki mutasyon geçirmiş, daha bulaşıcı varyantları henüz ortaya çıkmamıştı.

Bir süredir koronavirüsün merkez üssü halini alan ABD’de bugüne kadar 26 milyon 673 binden fazla COVID-19 vakası bildirildi ve bu hastalardan yaklaşık 450 bini virüse bağlı nedenlerle hayatını kaybetti. Ülke genelinde hâlâ devam eden 10 milyona yakın aktif COVID-19 vakası bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta günlük ortalama 1,35 milyon kişinin aşılandığı ülkede bugüne kadar aşılananların sayısı ise 30 milyonu aştı. Aşılama çalışmalarının ilerleyen günlerde de devam edeceği söyleniyor.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend