Londra Christie’s Klasik Haftası Quentin Blake’i Selamlıyor

Quentin Blak'e ait 200 Çizim 2 ile 16 Aralık arasında 100 ila 2.000 sterlin arasında değişen tahminlerle teklif vermeye açık.1 dk


Quentin Blak’e ait 200 Çizim, 25 Kasım’dan itibaren göz atmaya ve 2 ile 16 Aralık arasında teklif vermeye açık. 100 ila 2.000 sterlin arasında değişen tahminlerle, çevrimiçi müzayede, İngiltere’nin illüstrasyon ve grafiklere adanmış tek galeri ve eğitim alanı olan House of Illustration yararına satılan, doğrudan sanatçının stüdyosundan sunulan en son eser koleksiyonu.

Satıştan elde edilen gelir, yardım kuruluşunun Londra’daki New River Head’in illüstrasyona adanmış dünyanın en büyük kamusal sanat alanı olan Quentin Blake İllüstrasyon Merkezi olarak yeniden geliştirilmesi dahil olmak üzere devam eden projelerini destekleyecek. 2022’de açılacak olan merkez, İngiltere için yeni bir kültürel dönüm noktası olacak ve kuruluşun kurucusu Sir Quentin Blake’in arşivinden kalıcı olarak sergilenecek 40.000’den fazla eserden seçmelere kalıcı bir ev olacak.

Quentin Blake 200 çizimden şöyle bahsetti: “Yılın çizim yapmadığım çok az gün var; Yayınlanacak orijinallere ek olarak, bana çekici gelen temaları araştıran alternatif versiyonlar, çizim dizileri, alışılmadık aletlerle deneyler ve bazen de sadece ihtiyaç duyduğum için bir çizim var. Christie’nin müzayedesinin yaptığı benim için, çok hoş bir şekilde, her türden insanın bu çizimleri bakmak için eve götürmesi anlamına geliyor ve bu, kazanılacak paranın Quentin Blake İllüstrasyon Merkezi’nin gelişimine katkıda bulunacak olması ayrı bir zevk.”

Satışla ilgili önemli noktalar buradan görüntülenebilir . 25 Kasım’dan itibaren göz atmaya ve 2 ile 16 Aralık arasında teklif vermeye açık olan lotlar rezervsiz olarak sunuluyor.

 


Comments

%d blogcu bunu beğendi: