Let Them All Talk

Ekipmansız çekilen filmde Meryl Streep, Dianne Wiest, Candice Bergen, Lucas Hedges ve Gemma Chan çoğunlukla doğaçlama oynuyor. 1 dk


Let Them All Talk , Deborah Eisenberg’in senaryosunu yazdığı Steven Soderbergh tarafından yönetileny eni bir Amerikan komedi-drama filmi. Filmde Meryl Streep, Dianne Wiest, Candice Bergen, Lucas Hedges ve Gemma Chan rol alıyor.

Let Them All Talk’un 10 Aralık 2020’de HBO Max tarafından yayınlanması planlanıyor .

Bir yazar, eğlenmek ve geçmişiyle hesaplaşmak için arkadaşları ve yeğeniyle geziye çıkar.

Yazara bu seyahatte eşlik eden genç yeğeni, kısa süre içinde başarılı bir yazar temsilcisi ile yakınlaşmaya başlıyor.

Daha önce iPhone ile film çeken Soderbergh’in yeni filmini de oldukça sınırlı imkanlarla çektiği, filmde ses ekipmanları dışında alışıldık film ekipmanlarının çoğunun kullanılmadığı belirtiliyor.

Film “ekipmansız” çekildi.  Tek ekipman ses ekipmanıydı. Kamerayı tekerlekli sandalyede tuttu ve sadece yuvarlandı. Işıkların hiçbiri, kamyonlar, film yapımına giden her şey, hiçbiri yok. Steven vardı ve bu yeni kamera.

Gerilla film yapım tarzı, Soderbergh’in diyalog açısından denemek için senaryoların temel ana hatlarını topluluğuna verdiği bunun dışında bir senaryo olmadığı biliniyor. Streep. “Bize bir durumun ana hatlarını veriyorlardı ve sonra nereye varmamız gerektiğini biliyorduk. Ama oraya nasıl gideceğimizi bize söylemediler.” dedi.

Oscar ödüllü Soderbergh, “Let Them All Talk” un dışında en son Quibi dizisi “Wireless” ve “Bill and Ted Face the Music” te baş yapımcı olarak görev yaptı. Bu arada Soderbergh, HBO Max ve Warner Bros. için Don Cheadle, Benicio del Toro, David Harbour, Jon Hamm, Ray Liotta ve daha fazlasının oynadığı “No Sudden Move” adlı başka bir film üzerinde çalışıyor.


Comments

%d blogcu bunu beğendi: