İngiltere’nin Sorunlu Covid Mücadelesi Dizi Oluyor: Başrolde Kenneth Branagh Var

Dizi Boris Johnson önderliğindeki hükümetin pandeminin ilk dalgasını nasıl karşıladığını tüm detaylarıyla gözler önüne sermeyi amaçlıyor.1 dk


Kenneth Branagh, Michael Winterbottom’ın Sky için çekeceği dramada Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson’ı canlandıracak.

Branagh’ın, Boris Johnson’ı canlandıracağı dizi Birleşik Krallığın covid-19 salgınına karşı verdiği sorunlu mücadeleyi merkezine alacak. 5 bölümden oluşacak diziyi daha önce “The Trip” isimli projeyi ekranlara taşımış olan Michael Winterbottom hem yazıp hem yönetecek. Dizinin “This Sceptred Isle” ismiyle ekranlara geleceği belirtildi.

Geçen Haziran ayında açıklanmış olmasına rağmen detayların hala belli olmadığı dizi Boris Johnson önderliğindeki hükümetin pandeminin ilk dalgasını nasıl karşıladığını tüm detaylarıyla gözler önüne sermeyi amaçlıyor. Birleşik Krallık Başbakan’ı geçen Mart ayında coronavirüse yakalanmış ve birkaç gün boyunca yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı.

Winterbottom “Covid-19 salgınının ilk dalgası sonsuza kadar hatırlanacak. Bu bütün ülkenin birleşerek görünmez bir düşmana karşı verdiği savaşın dönemi. İnsanların toplum olarak birleşmenin önemini her zamankinden daha fazla anladığı bir dönem. Dizimiz Boris Johnson’dan en ön cephede savaşan sağlık çalışanlarına kadar gerçek insanların sayısız hikayeleriyle örülecek.” dedi.

Dizi izleyicilerine “ Birleşik Krallık’ın başına gelen en büyük felaketlerden birini ve Başbakan’ın beklenmedik olaylar karşısında sergilediği liderliği” anlatacağının sözünü veriyor. Dizinin senaryosu ise hükümet çalışanları, sağlık bakanlığı ve acil durumlar için oluşturulan bilim kurulu üyelerinin ilk ağızdan verdikleri ifadelerin üzerine kurulacak. Aynı zamanda The Sunday Times’ın politika editörü Tim Shipman danışman olarak dizi kadrosunda yer alacak.

Pandeminin Birleşik Krallık’ta başlamasının üzerinden 10 ay geçmiş durumda ve ülke üçüncü karantina dönemine başladı. Toplam ölüm oranı ise 100.000’e yaklaştı. Dizinin 2022 son baharında ekrana gelmesi bekleniyor.


Comments

%d blogcu bunu beğendi: