Apple’dan Yeni Dizi; Başrolde Brie Larson Var

Dizi, yazar, bilim editörü ve metin yazarı Bonnie Garmus'un yakında çıkacak olan ilk romanına dayanıyor.1 dk


Brie Larson , Apple için çekilecek “Lessons in Chemistry” de başrol oynayacak ve sorumlu yapımcılığını üstlenecek,

Daha önce “Erin Brockovich” in senaryosunu yazdığı için Akademi Ödülü’ne aday gösterilen Susannah Grant, diziyi yazacak ve yapımcılığını üstlenecek. Jason Bateman ve Michael Costigan ayrıca şu anda Netflix’te “Ozark”, HBO’da “The Outsider” ve FX on Hulu’da “A Teacher” gibi şovların yapımcılığını üstlenen Aggregate Films başlığı altında yürütücü yapımcılık yapacaklar.

Dizi, yazar, bilim editörü ve metin yazarı Bonnie Garmus’un yakında çıkacak olan ilk romanına dayanıyor. 1960’ların başında geçen “Lessons in Chemistry”, bir bilim insanı olma hayali kadınların profesyonel değil evsel alana ait olduğunu düşünen bir toplumda askıya alınan Elizabeth Zott’u (Larson) anlatıyor. Elizabeth kendini hamile, tek başına ve laboratuvarından kovulmuş olarak bulduğunda, sadece bekar bir annenin yapabileceği yaratıcılığını kullanır. Bir televizyondaki yemek programında sunucu olarak bir işi kabul eder ve bir ulusa gözden kaçan ev hanımlarına – ve aniden dinleyen erkeklere – tariflerden çok daha fazlasını öğretmek için yola çıkar.

“Lessons in Chemistry” 2022 baharında Doubleday tarafından yayınlanacak. İngiltere’de, Transworld tarafından dağıtılacak ve bugüne kadar 35’ten fazla ülkede satıldı.

Bu, Larson’ın oynayacağı ikinci Apple serisi. Daha önce yayıncıda CIA’nın gizli operatörü Amaryllis Fox’un gerçek yaşam deneyimlerine ve “Life Undercover: Coming of Age in the CIA” adlı anısına dayanan bir drama dizisinde rol alacağı duyurulmuştu. Bu proje, Mart 2019’da Larson’un Marvel Sinematik Evreni’nde “Captain Marvel” ile giriş yapmasından kısa bir süre sonra duyuruldu. Ancak kaynaklar, CIA projesinin yazma aşamasında durduğunu ve COVID-19 salgını nedeniyle ertelendiğini söylüyor. Larson’ın “Captain Marvel 2” için çekim programı nedeniyle proje şu anda beklemede.

Apple şovları, Larson’un kariyerinde sahip olduğu birkaç televizyon rolünden bazılarını temsil ediyor. Daha önce “United States of Tara” ve “Raising Dad” gibi şovlarda rol aldı. Larson, “Kaptan Marvel”de başrol oynamanın yanı sıra, 2015 yapımı “Oda” filmindeki Oscar ve Altın Küre ödüllü rolüyle tanınıyor. Diğer uzun metrajlı rolleri arasında “Kong: Skull Island”, “The Spectacular Now”, “21 Jump Street” ve “Scott Pilgrim vs. the World” bulunuyor. En son MCU filmi “Avengers: Endgame” ve Michael B. Jordan liderliğindeki drama “Just Mercy” de rol aldı. Daha sonra şu anda 2022’de çıkması planlanan “Captain Marvel 2” de rol alacak.


Comments

%d blogcu bunu beğendi: