Marie-Thérèse Walter

Picasso’nun sevgilisinin tablosu satışa çıkıyor

Ünlü ressam Pablo Picasso'nun hayatı boyunca gizlediği sevgilisi ve ilham perisine ait portre ilk kez açık artırmaya çıkacak.  Ressam Pablo Picasso'nun ölümüne kadar ismini sakladığı sevgilisi ve ilham perisi Marie-Thérèse Walter'a ait bir portre ilk kez açık artırmada satışa çıktı. 1 dk


Marie-Thérèse Walter

Ünlü ressam Pablo Picasso’nun hayatı boyunca gizlediği sevgilisi ve ilham perisine ait portre ilk kez açık artırmaya çıkacak.  Ressam Pablo Picasso’nun ölümüne kadar ismini sakladığı sevgilisi ve ilham perisi Marie-Thérèse Walter’a ait bir portre ilk kez açık artırmada satışa çıktı. 

The Guardian’da yer alan habere göre, Pablo Picasso’nun yaşamı boyunca bilinmeyen sevgilisi Marie-Thérèse Walter’a ait 1931 yılında yapılan kara kalem çalışması açık artırmada satışa çıktı. 

Sotheby’s Empresyonist ve Modern Sanat Departmanı Başkanı Helena Newman “Picasso’nun bu portrede uyguladığı teknik işe çok samimi bir açı katıyor. Kara kalem kullanması sanki onu okşuyormuş gibi bir hava veriyor. Gerçekten harika. Rönesans’ın büyük resimlerine göz kırparken aynı zamanda inanılmaz modern, özgür ve spontane” ifadeleriyle satışa çıkan portreyi tanımladı. 

Picasso’nun hayatı boyunca bilinmeyen sevgilisi ve ilham perisini torunu Oliver Widmaier Picasso şu sözlerle anlattı: “17 yaşındaki Walter’a aşık olduğunda 45 yaşında ve mutsuz bir evlilik içindeymiş. Onunla bir ilişkiye başlamak onun için yeniden doğmak gibi olmuş” 

Walter’ın Picasso’nun pek çok eserine ilham kaynağı olduğu biliniyor. Açık artırmaya çıkacak Walter portresinin 6-9 milyar sterlin arasında bir fiyata satılması bekleniyor. 

 


Comments

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: