‘Koronavirüsü 30 Saniyede Tedavi Eden İlaç Bulundu’ iddiası

Söz konusu ilacın 8 kişi üzerinde etkisini canlı canlı gördüğünü söyleyen Hakan Bayrakçı, ilacın Türkiye'de üretilmek istendiğini ifade etti.1 dk


CNN Türk’te yayınlanan CNN Türk Masası’nda ilginç bir an yaşandı. SONAR Araştırma’nın sahibi Hakan Bayrakçı, koronavirüsü 30 saniyede tedavi eden bir ilaç bulunduğunu ve bu ilacı Mehmet Metiner’in de kullandığını söyledi.

Bayrakçı, bulunduğunu iddia ettiği ilaçla ilgili “Ayaktaki hastanın testini 30 saniyede pozitiften negatife çeviriyor. Entübe yatan hastayı da ertesi gün ayağa kaldırıyor.” açıklamasını yaptı.

Söz konusu ilacın 8 kişi üzerinde etkisini canlı canlı gördüğünü söyleyen Hakan Bayrakçı, ilacın Türkiye’de üretilmek istendiğini ifade etti.

Mehmet Metiner’in de ilacı kullandığını söyleyen Bayrakçı, Sağlık Bakanı ile Metiner vasıtasıyla tanışarak ilaçla ilgili bilgi verdiğini söyledi. Metiner, Bayrakçı’nın açıklaması üzerine “Sen bizi kobay olarak mı kullandın?” diyerek tepki gösterdi.

Bayrakçı’nın detayları anlatmasından rahatsız olan Mehmet Metiner, “Gizliliği ihlal ettin, açıklamanı doğru bulmadım” değerlendirmesini yaptı.

İlacı bulan kişinin 7-8 ödüllü biri olduğunu söyleyen Bayrakçı, bu kişinin ilacı kendi ülkesinde 340 kişi üzerinde denediğini ve başarılı sonuçlar aldığını, ayrıca söz konusu kişinin bu ilacı Türkiye’de üretmek istediğini söyledi.

Konuyla ilgili konuşan Prof. Dr. Mehmet Ceylan ise konuya temkinli yaklaşıp “Testi pozitif çıkan birinin ikinci testte negatif çıkma oranı çok yüksek” dedi.

Konuyla ilgili canlı yayında yaşanan tartışmalar şöyle:


Comments

%d blogcu bunu beğendi: