İlk Roman; Senur Ünver’in ‘Yeni Kara’sı Raflarda

Yeni insana, küçük mutlu şeylere dair yapacağınız bu okuma, gerçekliğini ne bir ütopya ne de bir distopya oluşundan alır. Yeni Kara dondurulmuş toplumun varacağı ara duraktır.1 dk


Genç yazar Senur Ünver’in distopya türündeki ilk romanı Yeni Kara Antares Yayınları etiketiyle yayımlandı.

Tıp fakültesi son sınıf öğrencisi olan Senur Ünver’in deneme ve öyküleri daha önce çeşitli ortamlarda okurla buluşmuştu.

Yeni Kara 22. yüzyılı evrilen toplum modelleri, iletişim aygıtları ve mutluluk perdesinin ardındaki karanlık gerçeklerle yorumluyor.

Tanıtım Bülteninden:

Parçalanıp yeniden yaratılmış, adeta sersemletilmiş bir dünyada, Yeni Kara’da yaşamak ister miydiniz? Kuralların hem var hem yok olduğu, otoritenin kabuğuna çekilip saklandığı, mutluluğun baş tacı edildiği Yeni Kara’ya hoş geldiniz.

Ancak burada eski benliğinizle var olamazsınız; ufak bir değişimden geçmeniz, biricikliğinizi bırakıp “küçük mutlu şey”e dönüşmeniz gerek. Eğer cevabınız evetse, işte seçebileceğiniz bazı karakterler.

Bay Afiş, Yağ Bezesi, Kırmızı-Siyah, Gönüllü Sömürge, Kinci Cahil, Bayan Reklam, Arama Motorlarının Babası, Kola Adam, Çirkin Manken ve daha niceleri.

Yeni insana, küçük mutlu şeylere dair yapacağınız bu okuma, gerçekliğini ne bir ütopya ne de bir distopya oluşundan alır. Yeni Kara dondurulmuş toplumun varacağı ara duraktır. Aslında o yüzyıllardır istediğimiz şeyi, tarihin sıfırlanma ihtiyacını giderecektir. Satın almak için tıklayın…

Yeni Kara

Eser Adı: Yeni Kara
Yazar: Senur Ünver
ISBN: 978-605-74861-1-0
Çıkış Tarihi: Ocak, 2021
Tür: Roman
Sayfa Sayısı: 151
Ebat: 13.5×21 cm
Editör: Serdar Yıldız
Kapak Tasarımı: Yunus Karaaslan
Sayfa Tasarımı: Adem Şenel


Comments