İlk Parti Pfizer Covid-19 Aşısı Teslim Alındı

İlk parti Pfizer Covid-19 aşısı, Birleşik Krallık tarihin en büyük kitlesel aşılama programını başlatırken Croydon NHS aşı merkezi tarafından alındı.1 dk


İngiltere tarihindeki en büyük toplu aşılama programını uygulamaya hazırlanıyor. DailyMail’in haberine göre ilk koronavirüs aşısı National Health Service (NHS-Ulusal Sağlık Sistemi) Croydon Üniversite Hastanesi tarafından teslim alındı.

Aşıyı alırken, çözülmeden önce –70 ° C’de saklanması gereken ve kullanılmadan önce yalnızca dört kez hareket ettirilebilen karmaşık ve zor bir lojistik zorluğun üstesinden gelmeleri gerekiyordu.

İngiliz Hükümeti tarafından 357 milyon doz aşı talep edilmişti. Halihazırda Pfizer tarafından 800.000 doz gönderildi. 10 milyon dozun yıl sonuna kadar hazır olacağı ve pandemiyi hızlı bir şekilde sona erdirebileceği umuluyor.

Daha yüksek risk altındaki NHS çalışanlarının yanı sıra, Covid-19 enfeksiyonunu engellemede yüzde 95 etkili olduğu gösterilen aşının, bakım evinde çalışanların yanı sıra 80 yaş ve üstü kişiler ilk alacaklar olacak. 

Aşılar Salı gününden itibaren düzinelerce hastane merkezinde uygulanacak.

Croydon Hastanesi yetkilileri tipik olarak omuza bir enjeksiyonla verilen ve uzun süredir beklenen aşının uygulanmasına övgüde bulundular ve bunu ‘ülke için çok önemli bir an’ olarak nitelendirdiler.

Bugün İngiltere’de 17.272 koronavirüs vakası daha kaydedildi.


Comments

%d blogcu bunu beğendi: