Brezilya’da Uçak Kazası

Brezilya'da özel bir uçak kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. 1 dk


Brezilya’da Palmas Futebol e Regatas kulübünden yapılan açıklamaya göre, Porto Nacional kentindeki Tocantis Havacılık Birliği pistinden, yarın yapılacak maç için Goiania şehrine gitmek üzere pazar sabahı 8.15’de havalanan özel uçağın düşmesi sonucu 6 kişi öldü.

Açıklamada, “Kazadan kurtulan olmadığını üzülerek bildiriyoruz. Bu acı ve dehşet anında kulüp, gerekli desteği sağlayacağı aile üyeleri için dua etmenizi istiyor.” ifadelerine yer verildi.

Kazada pilotun yanı sıra Palmas Futebol e Regatas Kulüp Başkanı Lucas Meira (32) ile futbolcular Lucas Praxedes (23), Guilherme Noe (28), Ranule (27) ve Marcus Molinari (23) hayatını kaybetti.

Kazanın araştırılması için soruşturma başlatıldı.

2016 yılında Brezilya’nın önde gelen futbol takımlarından Chapecoense’nin oyuncularının aralarında bulunduğu 81 kişiyi taşıyan yolcu uçağı Kolombiya’nın Medellin kenti yakınlarında düşmüş, düşen uçakta 76 kişi ölmüş, 5 kişi kurtulmuştu.

Brezilya’daki bir başka uçak kazası ise 2007 yılında gerçekleşmişti. Ülke tarihinin en büyük uçak kazasında Sao Paulo’da pistten çıkan bir yolcu uçağı yakıt istasyonuna çarpmış 200 kişi ölmüştü. Yetkililer, pistin fazla kısa olduğuna dikkat çekmişti.

2019 yılında meydana gelen bir başka kazada da Piper PA-28-180 tipi küçük uçak düşmüştü. Uçakta bulunan 28 yaşındaki ünlü şarkıcı Gabriel Diniz ve 2 kişi hayatını kaybetmişti.


Comments

%d blogcu bunu beğendi: