The Walking Dead’in son sezonu “mega” olacak

The Walking Dead'in dizi sorumlusu Angela Kang, popüler dizinin son sezonunu "mega" diye tarif etti. 2 dk


Dizinin son sezonu 24 bölümden oluşuyor. The Walking Dead’in (TWD) dizi sorumlusu Angela Kang, popüler dizinin son sezonunu “mega” diye tarif etti. Kang, NME’nin aktardığına göre şöyle konuştu:

“Bu mega bir sezon. Bir önceki sezonun son bölümünün yayımlanmasından çok zaman geçmedi. Dolayısıyla biraz erken başlayacak. Fakat bütün planlarımızın tepe taklak olduğunu biliyorsunuz.”

Birçok proje gibi TWD’nin de hem çekimleri hem yayın tarihleri Kovid-19 kısıtlamaları sebebiyle ertelenmişti. Bu yüzden TWD ekibi, 10. sezona 6 küçük ve karakter odaklı bölüm eklemişti. Kang dizinin son sezonuna dönmeleri konusunda şu ifadeleri kullandı:

“Aslında 11. sezonun prömiyeri üzerinde çalışmaya aylar önce başlamıştık. Hazırlandığımız hikayeye döneceğimiz için çok heyecanlıyız.”

Kang, yeni sezonun 6 ek bölümden farkı hakkındaki bir soruyu da cevapladı. Yeni bölümlerde dizinin alışılagelmiş büyüklüğüne bir nebze de olsa ulaştığını belirten Kang, “Tabii ki bazı değişiklikler hala devam ediyor çünkü çekimleri pandemi döneminde yapıyoruz” dedi ve ekledi: “Bu büyük, büyük bir sezon.”

Dizinin final sezonunun parçalar halinde yayımlanacağı ve ilk parçanın 8 bölümden oluştuğu açıklanmıştı. Ayrıca ilk bölümün 22 Ağustos’ta ekranlara geleceği kaydedilmişti.

Filmi de geliyor

Ünlü zombi dizisi 11. sezonuyla ekranlara veda ediyor ama macera yeni yapımlarla sürecek.  Dünyaca ünlü zombi dizisi The Walking Dead’in (TWD) içinde yer aldığı hayali evrenin yaratıcısı Robert Kirkman, baş kahraman Rick Grimes’a dair (Andrew Lincoln) filmin, diziden çok daha farklı olacağını söyledi.

Dizide gözlerini hastanede açan Grimes, zamanla etrafına topladığı kişilerle bir ekip kurmuş ve zombi kıyametinde hayatta kalmaya çalışmıştı. Şerif yardımcısı 9. sezonun sonunda yaralanmış, bir helikopterle bilinmeyen bir yere götürülmüş ve sırra kadem basmıştı.

Bunun ardından dizinin yapımcıları karakterin, kendisine odaklanacak TWD film üçlemesiyle geri döneceği belirtmişti. Lincoln ise film çekimlerinin bu yılın ilkbaharında başlayacağını açıklamıştı.

Rick Grimes’a dair (Andrew Lincoln) film, diziden farklı olacak.

Rick’in hikayesi

Screen Rant’in aktardığına göre filmin vizyon tarihiyle ilgili yeni bir güncelleme yapılmasa da evrenin hayranları artık, film hakkında bir fikre sahip. Zira Kirkman, ComicBook’a verdiği röportajda filme ve diziyle arasındaki farklara dair konuştu:

Bence dizi daha çok bir grup, filmse daha çok bir Rick hikayesi. Dolayısıyla Rick’e karakter olarak daha fazla odaklanmanın ve onunla daha fazla şey yapmanın gerçekten harika olduğunu düşünüyorum. Bence çok farklı bir TWD hikayesi olacak ve bu gerçekten heyecan verici.

Kirkman, filmin dizinin “bir tür genişlemesi” olmadığını ve bu yüzden yaptıkları hamlelerin film mantığına uyması gerektiğini kaydetti.

“Bu çok farklı bir şey olacak ama hepimizin bildiği ve sevdiği Rick Grimes olacak” diyen Kirkman, hayranların filmi izlemesi konusunda çok heyecan duyduğunu sözlerine ekledi.

Daryl ve Carol.

Daryl ve Carol dizisi

Hayranların en sevdiği karakterlerden Daryl’ı (Norman Reedus) ve Carol’ı (Melissa McBride) konu alacak bir spin-off dizisinin (orijinal yapımdaki bir konuya veya karaktere odaklanan yan ürün) de 2023’te ekranlara gelmesi hedefleniyor.

Söz konusu iki karakterin TWD’nin 11. sezonunun büyük bir parçasını meydana getirdiğini belirten Kirkman, “Carol ve Daryl spin-off’unun yapımının, TWD’nin son sezonunun bitişine doğru hızlanacağını düşünüyorum” dedi. Spin-off’un adının “Daryl and Carol” (Daryl ve Carol) olabileceğini ifade etti.

 


Comments

%d blogcu bunu beğendi: