Mazhar Alanson’dan Linç Açıklaması: Ben Kolay Ölmem

1 dk


Şarkıcı Mazhar Alanson’dan ‘linç’ açıklaması: Vurun ulan vurun ben kolay ölmem.

MFÖ’nün 27 Ağustos’ta Bodrum’da yapılması planlanan konserinin iptal edilmesi tartışılmaya devam ediyor. İki gündür süren tartışmaların ardından Mazhar Alanson, “Beni linç ediyorlar” diyerek tepki gösterdi.

MFÖ’nün Bodrum’da 27 Ağustos’ta yapılması planlanan konseri iptal edildi. Konserin iptal nedeni olarak ‘sıfır bilet’ iddiası ortaya atıldı. Ardından bazı sosyal medya kullanıcıları, konserin bilet satışlarının Mazhar Alanson’un yaptığı bir açıklamaya tepkiden dolayı az olması nedeniyle ertelendiğini öne sürdü.

Bu iddialara sosyal medyasından yanıt veren Alanson, “Vurun ulan vurun ben kolay ölmem” diyerek bir paylaşımda bulundu. İddia edilen sözlerin kendisine ait olmadığını belirten sanatçı, “Allah iftiradan korusun. 2018 yılında verdiğim röportajda, ‘Ülkemizin gerçeklerini kabul edersek hepimiz daha mutlu olacağız. Ben mesela, okullarda Atatürk sevgisini otomatikman pek çok çocuk gibi aldım bünyeye. Ama Peygamberime de aşığım, ne var bunda!’ demiştim. Röportajdan bakabilirsiniz ne dediğime. Beni linç ediyorlar” ifadelerini kullandı. Alanson bilet iddiaları için de “Konserin sıfır bilet sattığına çocuklar bile inanmaz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ödül alan Mazhar Alanson’un, “Hemen hemen evde hiç ödül görünmüyor bende. Ama bu ödülü ömrümün sonuna kadar saklayacağım” ifadelerini kullanması tartışmalara neden olmuştu.


Comments

%d blogcu bunu beğendi: