Kedileri gibi yalnız ve hüzünlü şehir, Van!

Kampüste bulunan kedi evi, mama bağışı yaparak kucağınıza alabileceğiniz, Van’ın güzel mi güzel  kedilerini barındırıyor. 1 dk


M.Ö 5000-3000 yılına dayanan tarihi, şehir merkezi ve göl kenarında bulunan, olağanüstü 3000 yıllık kalesi, 120-80 km genişliğinde sodalı gölü, şehri çevreleyen süzüm süzüm süzülen muhteşem dağları ve her daim değişen rengarenk berrak gökyüzüsü ile güzeller güzeli Van!

Kampüste bulunan kedi evi, mama bağışı yaparak kucağınıza alabileceğiniz, Van’ın güzel mi güzel  kedilerini barındırıyor.
Kedi evlerinde, herbir köşeye yayılmış sokulacak insan bekleyen Van kedileri, şehrin ta kendisi gibi, sıcacık, yalnız ve hüzünlü.

Sokaklarında günün her saatinde rastlaştığınız aydınlık yüzlü insanlar, biz  özgür kadınlara büyük bir saygı ile mütemadiyen “hocam” diye hitap ediyor.

Sizi, evine gelmiş bir misafir gibi ağırlayan esnaf, habire bir çay daha, bir kahve daha diyerek biraz daha oturmanız konusunda ısrar ediyor, kendi kesesine zarar verme pahasına…

Otele giderken yanlışlıkla bir sokağa girip çıkmak zorunda kalan taksi şöförü, mahçup bir şekilde 5 TL iade etmeye çalışıyor.

Ne bu şehir, ne bu insanlar ne de bu güzelim kedicikler sanki bu dünyadan değiller!

Mutlaka gidip bu güzellikleri bizzat yaşayın!

Orhan Pamuk’un “Turuncu”su; Edebi Sosa Bulanmış Metaforik bir Yok Oluş Hikayesi

Sigmund Freud’un Ressam Torunu Lucian Freud

 


Comments

%d blogcu bunu beğendi: