Harry Potter Evreni Genişliyor!

Kaynaklara göre Ascheim, Warner Bros. ile evrenin yaratıcısı olan J.K Rowling arasında bir köprü görevi görerek yeni iş fırsatları yaratmak için her iki taraf ile de sürekli iletişim halinde olacak.2 dk


Warner Bros., çocuk, genç yetişkin ve klasikler bölümü başkanı Tom Ascheim’ı karlı Büyücülük Dünyası ve Harry Potter markalarını yönetmesi için görevlendirdi.

Warner Media Studios and Networks grup başkanı Ann Sarnoff resmi olarak Tom Ascheim’in doğrudan kendisine rapor vereceğini doğruladı. Tom Ascheim vizyonunu tema parkları, turlar ve bu güne kadar 9.1 milyar dolar gelir elde etmiş olan film arşivine yeni spin-off projeleri eklemek için kullanacak.

Kaynaklara göre Ascheim, Warner Bros. ile evrenin yaratıcısı olan J.K Rowling arasında bir köprü görevi görerek yeni iş fırsatları yaratmak için her iki taraf ile de sürekli iletişim halinde olacak. Ayrıca şirket gerçekleştireceği bu atılımla, sahip olduğu Star Wars ve Marvel Sinematik Evreni gibi markaları ile dijital platformlara çok iddialı bir giriş yapan Disney’e de bir cevap vermeyi amaçlıyor. Mevcut şartlar altında Hbo Max’in, olası Harry Potter dizilerinin yayınlanması için en uygun seçenek olacağı düşünülüyor.

Stüdyo’nun elinde hali hazırda Büyücülük Dünyası evrenine eklenmeyi bekleyen Fantastik Canavarlar serisinin üçüncü filmi ve pandemi sonrası beklemeye alınan Harry Potter and the Cursed Child ( Harry Potter ve Lanetli Çocuk) isimli iki kısımlı bir tiyatro oyunu bulunuyor. 2014 yılında kurulan Harry Potter Global Franchise Development Team ( Harry Potter Global Marka Geliştirme Takımı) ise artık faaliyetlerini stüdyo çatısı altında yürütecek.

Ann Sarnoff açıklamasında “Harry Potter ve Büyücülük Dünyası adı altında çok sayıda ikonik bir markamız var ve bu marka dünya çapında milyonlarca insanın hayatını derinden etkilemiş karakteri barındırmakta. Markaya getirdiğimiz bu yeni yönetim anlayışı Warner Bros için çok büyük bir önem arz ediyor ve dünyanın dört bir tarafındaki her yaştan hayranı mutlu edecek projelerin ortaya çıkmasını sağlayacak. Tom (Ascheim) ile çalışacağımız için çok heyecanlıyım, onun liderlik ettiği ekibin yenilikçi ve yaratıcı çalışmaları sayesinde Büyücülük Dünyası uzun yıllar boyunca taze ve gündemde kalmaya devam edecek.” sözlerini sarf etti.

Tom Ascheim ise “ Ben yıllardır çok büyük bir Harry Potter hayranıydım ve Büyücülük Dünyası markasının yönetilişini de hayranlıkla takip etmekteydim. Şimdi bu takıma önderlik edeceğim için çok heyecanlıyım. Bu büyüleyici dünyayı daha fazla keşfetmek ve genişletmek için elimden geleni yapacağım.” diyerek kendisine sunulan bu fırsat için duyduğu mutluluğu dile getirdi.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend