Colin Firth “katil” romancı Peterson’u canlandıracak

“The Devil All the Time” filminin yönetmeni Antonio Campos toplam sekiz sezondan oluşacak dizinin altı bölümünü yönetecek.1 dk


Colin Firth, dizide karısını öldürmek suçundan hüküm giymiş olan Amerikan romancı Micheal Peterson’ı canlandırmaya hazırlanıyor.

Dava, 2004 yılında gerçek bir suç dizisi “The Staircase” adıyla belgeselleştirilmiş, Peterson’ın müteakip duruşmaları ve 2003 yılındaki mahkumiyetini de içeren bir şekilde seyirciye sunulmuştu.

Dizide, vakayı inceleyen adli tabibin, maktulün öldürücü bir darbe aldığı kanısıyla görüş belirtmesine rağmen, yazarın iddia ettiği gibi, karısının (Kathleen) ölümünün merdivenlerden düşmesi sonucu olup olmadığı incelenmişti.

Peterson, 2011 yılında tekrar duruşmaya çıkma hakkı kazanana kadar tam sekiz yıl boyunca hapis yatmış, 2017 yılında, cinayet suçlamalarında sanığın masumiyet hakkını savunan “Alford savunması” ile hapis cezasına çarptırılmış ve daha sonra serbest bırakılmıştı.

Micheal Peterson

Belgesel dizisi, Jean Xavier de Lestrade tarafından yönetilmişti ve 2013 ve 2018 yıllarında güncellenmiş haliyle tekrar yayınlanmıştı. Şimdi bu gizem Colin Firth’ün başrolünde olduğu yapımla tekrar canlandırılacak. “The Devil All the Time” filminin yönetmeni Antonio Campos toplam sekiz sezondan oluşacak dizinin altı bölümünü yönetecek.

Campos, yaptığı açıklamada, “ Bu benim şu veya bu şekilde 2008 yılından beri üzerine çalıştığım bir proje. Bu uzun ve zorlu bir yolculuk oldu ancak Colin Firth’ün başrolünde yer aldığı bir HBO Max projesine dönüşmesiyle bekleyişime değdi.

Yapımcılar, 2009 yılında da Harrison Ford’un Petterson’ı canlandıracağı bir The Staircase uyarlaması üzerine de çalışmışlardı.


Comments

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: