YTB’nin Türkiye Bursları’na uluslararası öğrenciler yoğun ilgi gösterdi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığının (YTB) dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere Türkiye'de yüksek öğrenim imkanı sunduğu "Türkiye Bursları" programının 2021 yılı başvurularına, uluslararası öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.1 dk


Ankara

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığından (YTB) yapılan yazılı açıklamaya göre, 10 Ocak’ta başlayan Türkiye Bursları başvuru süreci, 20 Şubat’ta sona erdi. Dünyanın 178 ülkesinden 165 bin 511 uluslararası öğrenci, bu yıl Türkiye’de lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim almak için başvurdu.

​​​​​​​​​​​​​​Akademisyenler ve YTB uzmanlarının yapacağı mülakatlar sonucunda başarılı adaylar, Türkiye’deki üniversitelerde burslu eğitim almaya hak kazanacak.

Türkiye Bursları’na 2021 yılı için yapılan başvuruların tamamlandığına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan YTB Başkanı Abdullah Eren, 5 dilde “Dünyanın en kapsamlı burs programı olan ve uluslararası öğrencilere Türkiye’de yükseköğrenim imkanı sunan Türkiye Bursları’na başvurular sona erdi.” dedi.

Eren, burs programına dünyadan gelen yoğun ilgi ve rekor başvuruya işaret ederek “Bu yıl da 178 ülkeden 165 bini aşan yoğun bir başvuru alan Türkiye Bursları’na ilgi gösteren herkese teşekkürler.” ifadesini kullandı.

YTB tarafından dünyanın dört bir yanında yapılan çalışmalarla Türkiye, bölgesinde ve dünyada önemli bir eğitim üssü haline gelirken Türkiye Bursları programı da her yıl uluslararası öğrenci hareketliliğindeki yerini pekiştiriyor.

Türkiye Bursları’na yapılan başvurular adayın akademik ve sosyal başarısı, alana yönelik ilgisi ile başvurduğu programın kriterlerine uygunluğu çerçevesinde titizlikle değerlendiriliyor. Başarılı ve nitelikli adaylar Türkiye’nin en prestijli üniversitelerine burslu eğitim almaya hak kazanıyor.

Türkiye’deki eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun olan öğrenciler, ülkeleri ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesinde rol oynarken bölgesel ve küresel sorunların çözümünde de görevler üstleniyor.

Dünyanın dört bir yanında başarılı kariyerleriyle önemli mevkilerde bulunan Türkiye Mezunları akademik, bilimsel ve teknolojik ilerlemenin bir parçası olarak insanlığa önemli katkılar sunuyor.

Kaynak: AA


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend