Bu Son Bahar Değil

2 dk


Covid 19 ile birlikte hayatımızda yeni bir sayfa açıldığı kesin. Özümüze döndük, hayatı hatırladık, yavaşladık… Kurtuluşun doğada olduğunu keşfettik. Daha da doğrusu doğayı yeniden keşfettik. Meğer İstanbul’da Belgrad Ormanları varmış.

Şakası bir yana arka bahçemizin Belgrad Ormanı olduğunu elbette biliyorduk bilmesine de yıllarca hadi bir bakalım dememiştik. İş güç koşuşturma imkan tanımadı bize. Bu imkanı tanımayan kendimize sonuçta bizdik o da ayrı. Şartlar deyip bu konuyu kapatalım en iyisi. Günde 10 saat dışarda üç saat evde, 6 gün çalışınca pazar günü de kalkamıyordu doğal olarak insan.

Ah bu klişeler yok mu… İlla her yere hazırlanarak gideceğiz. Planlayarak. Bunda da şartların etkisi büyük lakin yine de bir şeyler yapabilirdik. Oysa yürüyüp gidebilirsin bazen.

Orman şifadır; oksijeni, renkleri, kokusu, dokusuyla hem ruha hem bedene şifa. Her mevsimi ayrı güzel Belgrad Ormanlarının. Covid’den bu yana mevsim mevsim gördük. Şimdi sonbahar renkleri hakim. Kıştan önce son hünerlerini gösteriyor doğa; paylaşmadan edemedik.


Comments

%d blogcu bunu beğendi: