Yılbaşında Sevdiklerimize Ne Alsak? Rolex…🙆🏻‍♂️

Alsak alsak yılbaşında sevdiklerimize ne alsak sorusunun yanıtı elbette Rolex değil. Bizde onu alacak para yok. Olsa da almayız ama yine de kesin konuşmayalım:) E peki ne yapalım ne alalım? Covid 19 nedeniyle büyük bütçeli ve bol gezmeli bir şeyler beklemeyin lütfen. 😊3 dk


Sık sık kapitalizm eleştiri yapıyorsak da bu demek olmuyor ki sermaye sahipleri kazanmasın diye sevdiklerimizden bir minik yılbaşı hediyesini esirgeyeceğiz. Alacağız tabi. Zaten hediyenin miniği devasası olmaz öyle bir zamanda öyle bir şey alırsınız ki dünyaları verseniz ancak o kadar mutlu eder.

“Nedir o gönül sazını titretecek şey” derseniz cevabım “ne bileyim ben” olur. Zira her insan birbirinden hem olabildiğince farklı hem de olabildiğince aynıdır. Ne aradığımızla ilgilidir sevdiklerimiz ve dolayısıyla onların sevdikleri. Sabahattin Ali “Aradığım yerlere benzeyiş buldum sende.” diye boşuna dememiş. İyi de konumuz hediye; alsak alsak ne alsak?

Soluğu iki günlük kısıtlamanın ardından bana en yakın AVM’de aldım. Bu arada yasak olduğu günler daha çok dışarı çıkmak istiyor insanın canı bugün isteksizce değil tabi ama cumartesi sabah hissettiğimden daha az isteyerek dışarı çıktım. Hes kodumuzla hoop İstinyepark’tayız. İnsanlar iki gün evde kalınca koşarak gelmiş AVM’ye. Ne ararsanız var her AVM’de olduğu gibi. Şöyle bir dolaşıp ne alsam diye sağa sola baktım sizin için fotoğraf video çektim.

Kitap

Kitap fiyatları dolardaki artış nedeniyle hayli arttı biliyorsunuz. Kağıtlar dışardan dolarla alındığı için artıyor. Fiyatlar düşsün diye kitapta KDV sıfırlandı geçenlerde ama bu fiyatlara yansımadı aynen devam etti eski fiyatlar, hatta zamlandı. İçimiz kararmasın konumuza dönelim D&R’da ikinci kitapta yüzde 50 indirim var. İki kişiye birden hediye böyle çıkabilir:)

Tablo

Her özel günün en güzel hediyesi; tablo. Burada örnekler var. Fiyatlarına bakmadım burada çok pahalı oluyor. Ama duvarda güzel durur. Bunlar Mudo’dan…

Hermes ya da İdris Büst

Hermes  Zeus ve Maia’nın oğlu Zeus’un habercisi. Mitolojik Tanrıların en kurnazı en hızlısı. Roma mitolojisinde Merkür olarak anılır. Güneş’e en yakın gezegene onun adı verilmiş. Hermes’in aslen Mısır mitolojisindeki Thot olduğu da iddia edilir. Bazı düşünürler Hermes’in İslam mitolojisindeki İdris olduğu kanaatindedirler. Hermes veya İdris geleneği Babil, Mısır ve Yunan düşüncelerinin temeli olmakla birlikte İslam düşüncesinin de temelini oluşturan yabancı kaynaklardan sayılır. 349 TL’lik fiyat fazla tabi.

Kar küresi, kupa vs vs…

Tezgahlar dolusu ıvır zıvır var mağazalarda. Kar küresi favorim ama bunlardan birini almayı düşünmedim doğrusu. Örnek olsun diye koydum:)

Çanta

Bu çanta başka mağazalarda 200 TL civarında ama LC’de 79 TL. Başka renkleri var mı bilemiyorum lakin kadınlar bu çantalara bayılıyor onu biliyorum. Hem işlevsel bir hediye.

Bakmayın böyle göründüklerine

Sözde indirimleri yazacak yer bulamamışlar ama iş kasada ödemeye geldiğinde ya da etikete baktığınızda öyle değil. Şu oranlarla neredeyse beleş vermeleri lazım ama yok.

Bu ne?

Bunun ne olduğunu ben de bilmiyorum. Sormadım da. hediye dediğin işe yaramalı. Bunu almayın yani.

Migros

Bu arada Migros’un kitap reyonunda fiyatlar da böyle. Hediye paketi yapmazlar tabi bu fiyata. Siz bir defter kabı alıverirsiniz.:)

Videonun sonunda sürpriz bir öneri var:)

Bu gömlek hiç fena değil👍🏻

Başka Başka?

Vallahi hepsi bu kadar. Malumunuz uzmanlar AVM’lerde uzun süre kalmayın diyor. Rolex mağazasının karşısında bir fotoğraf çektirip hemen eve geldim:)


Comments

%d blogcu bunu beğendi: