MUBİ, 14 Şubat’ta Ücretsiz

MUBİ 14 Şubatta 24 saatliğine ücretsiz.1 dk


Ücretsiz olarak erişilebilecek MUBİ koleksiyonunda, usta yönetmenlerin retrospektiflerinden, önde gelen film festivallerinin özgün yapımlarına binden fazla film var. Çevrimiçi film izleme platformu MUBİ, 14 Şubat Pazar günü kutlayacağı 14. kuruluş yıl dönümünde 24 saat boyunca ücretsiz erişime açılacak.  MUBİ’nin Şubat ayı programında öne çıkan yapımlar şöyle:

Suudi Arabistan’ın ilk kadın yönetmeni Haifaa Al-Mansour’un 76. Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan için yarışan filmi “Mükemmel Aday”, usta yönetmen Dario Argento’nun 1977 yapımı korku klasiği “Suspiria”, Hüseyin Karabey filmi “Gitmek: Benim Marlon ve Brandom”, Michael Mann’ın polisiye türüne damga vuran filmi “Büyük Hesaplaşma”, Cathy Yan’ın 2018 tarihli “Ölü Domuzlar”ı, Éric Rohmer’in Altı Ahlak Hikâyesi serisinin zirvesi “Claire’in Dizi”, son 10 yılın en çok konuşulan belgesellerinden Malik Bendjelloul imzalı “Bir Şarkının Peşinde”.

Çevrimdışı özelliği

MUBİ’nin en büyük özelliği çevrimdışı olarak da izlenebilmesi. Bunun için uygulamayı iOS ya da Android’e indirmek gerekiyor. Ayrıca 7 gün ücretsiz deneme süresi var.

Uyarı almıştı

MUBI Türkiye, RTÜK’ün geçtiğimiz aylarda verdiği internet üzerinden yayın yapma lisansı olmadığı gerekçesiyle erişime engelleme uyarısını şöyle yanıtlamıştı: “Türkiye bizim için çok önemli ve daha birlikte izleyeceğimiz sayısız film var. Gereken yapılıyor, üyelerimiz rahat olsunlar.”

MUBI Türkiye, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Türkiye bizim için çok önemli ve daha birlikte izleyeceğimiz sayısız film var” ifadelerini kullanarak gerekenin yapılacağını ifade etmişti.


Comments

%d blogcu bunu beğendi: