Oxford-AstraZeneca’nın COVID-19 Aşısı Acil Kullanım İçin Onaylandı

AstraZeneca'nın aşı geliştirmesi problemlerle dolu. Eylül ayında, Birleşik Krallık'taki bir deneme katılımcısının açıklanamayan bir hastalığa yakalanması üzerine aşı denemeleri askıya alınmıştı.2 dk


Birleşik Krallık, Oxford-AstraZeneca’nın koronavirüs aşısının acil kullanım için kullanımına izin verdi. Ülke, 50 milyon insana yetecek 100 milyon doz sipariş etti. Aşı, standart bir buzdolabında saklanabilir.

Aylarca süren testlerin ardından, Oxford-AstraZeneca tarafından oluşturulan bir koronavirüs aşısı, Birleşik Krallık tarafından acil kullanım için onaylandı.

Aşı, salgının başlarında tasarlandı ve üzerinde denemeler Nisan ayında başladı. Birleşik Krallık’ta Pfizer BioNTech’ten sonra izin verilen ikinci aşıdır.

Aşı, halk sağlığı krizlerine yönelik tedavilerin hızlı bir şekilde onaylanmasına izin veren 2012 İnsan Tıbbı Yönetmeliklerinin 174. Yönetmeliği kapsamında onaylandı.

İngiltere, 50 milyon kişiye yetecek kadar 100 milyon doz sipariş etti ve AstraZeneca’ya göre , dozlar yeni yılın başlarında kullanıma sunulacak.

Aşı, bir viral vektör aşısıdır ve soğuk saklama gerektiren diğer aşıların aksine standart bir buzdolabında saklanabilir.

Bir Sağlık ve Sosyal Bakım Bakanlığı sözcüsü BBC’ye verdiği demeçte, önceliğin “gerekli iki dozu mümkün olan en kısa sürede sağlamak yerine, risk altındaki gruplarda bulunan birçok kişiye ilk dozlarını vermek” olacağını söyledi.

Alıcılar, aşının ilk dozunu aldıktan sonraki 12 hafta içinde bir takviye dozu daha almalı.

AstraZeneca’nın aşı geliştirmesi problemlerle dolu. Eylül ayında, Birleşik Krallık’taki bir deneme katılımcısının açıklanamayan bir hastalığa yakalanması üzerine aşı denemeleri askıya alınmıştı. Ve Kasım ayında, Oxford-AstraZeneca , aşı denemeleri sırasında bir dozaj hatası olduğu ve % 70’lik bir etkinlik oranını duyurmak için bir basın bülteninde iki farklı deneme grubundan alınan etkinlik oranlarını birleştirdiği ortaya çıktıktan sonra eleştirilerle karşılaştı .

Gerçekte, 55 yaşın altındaki bir test grubundaki bir grup test deneği, daha büyük bir doz alan başka bir gruba göre yanlışlıkla daha küçük bir aşı dozu aldı. Daha küçük aşı dozunun, aslında% 90 ila% 62 oranında daha büyük dozdan daha etkili olduğu bulundu.

ABD’deki Warp Speed ​​Operasyonu başkanı Moncef Slaoui de dahil olmak üzere bilim adamları, özellikle aşının daha düşük riskli 55 yaş grubunda aşırı performans göstermesi nedeniyle, aşının etkililiğinin potansiyel bir yanlış temsiline ilişkin endişelerini dile getirdi.

Şimdiye kadar, Birleşik Krallık’ta 600.000’den fazla kişi önceden onaylanmış Pfizer BioNTech aşısı ile aşılandı. Birleşik Krallık, yeni ve daha kolay yayılan bir COVID-19 türünün tanımlanmasının ardından son haftalarda mücadele etti . Salı günü, ülke 53.125 yeni vaka ile rekor bir rekor kırdı .


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend