The Great Gatsby mini dizi oluyor

Bu Gatsby uyarlaması, öncekilerin aksine, 1920'lerde New York'un Siyah topluluğunu keşfedecek ve müzikal bir odağa sahip olacak.1 dk


The Hollywood Reporter , A + E Studios ve ITV Studios America’nın , F.Scott Fitzgerald’ın The Great Gatsby filmine dayanan bir TV mini dizisinde Vikings ve The Tudors yazarı Michael Hirst ile anlaştığını duyurdu. Hirst ayrıca Groundswell Productions’dan Michael London ile birlikte yönetici yapımcı olacak ve Scott ve Zelda Fitzgerald’ın torunu Blake Hazard danışman yapımcı olarak görev yapacak.

Bu Gatsby uyarlaması, öncekilerin aksine, 1920’lerde New York’un Siyah topluluğunu keşfedecek ve müzikal bir odağa sahip olacak. Columbia Üniversitesi’nin Afrika-Amerika ve Afrika Diaspora Çalışmaları Bölümü başkanı Farah Jasmine Griffin ve İngiliz ve Karşılaştırmalı Edebiyat ve Afrika-Amerikan Çalışmaları Profesörü William B. Ransford, doğrudan Hirst ve Hazard ile çalışarak dizi hakkında danışmanlık yapacak.

Hirst, “Hayatımın çoğunda Gatsby ile yaşadım, onu önce bir okul çocuğu olarak okudum, daha sonra 1970’lerde Oxford’da öğrettim ve o zamandan beri düzenli aralıklarla yeniden okudum” dedi.

Bugün, Amerika kendini bir kez daha yeniden keşfetmeye çalışırken, bu zamansız hikayeye yeni gözlerle bakmak, ünlü ve ikonik karakterlerini modern cinsiyet, ırk ve cinsel yönelim merceğinden keşfetmek için mükemmel bir an. Fitzgerald’ın son derece romantik görüşü, Amerikan deneyiminin daha karanlık olanını incelemesini ve ifşa etmesini engellemiyor, bu yüzden hikaye hem trajediye hem de ümide hitap ediyor ve bugün de yankılanmaya devam ediyor.

A + E Studios başkanı Barry Jossen, “Michael Fitzgerald’ın romanına sadık kalıyor ve kadın karakterlerin gelişmiş bir keşfi de dahil olmak üzere hem o zaman hem de şimdi Amerika’yı daha iyi yansıtacak modern bir vizyonla bu mirası inşa ediyor. Amerikan edebiyatının panteonunda The Great Gatsby gibi zamanı aşan birkaç hikaye var .”

 


Comments

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: