Oscar Ödülleri’nin bir bölümü tren garında yapılacak

Oscar töreninin bir kısmı Hollywood'da bulunan her zamanki mekanı Dolby Tiyatrosu'nun yanı sıra Los Angeles şehir merkezindeki Union İstasyonu'nda yapılacak. 2 dk


Her yıl düzenlenen ve 93’üncüsü yaklaşan Akademi Ödülleri gösterisinin bir kısmının, pandemide sosyal mesafenin korunması amacıyla Los Angeles şehir merkezindeki tren garında yapılmasının planlandığı bildirildi.

Deadline’a göre Oscar töreninin bir kısmının Hollywood’da bulunan her zamanki mekanı Dolby Tiyatrosu’nun yanı sıra Los Angeles şehir merkezindeki Union İstasyonu’nda yapılacağı bir e-postayla doğrulandı.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Başkanı David Rubin’den edinilen e-postada adaylar, misafirler ve sunucuların bu yıl törene bizzat katılacağı fakat bilet çekilişinin yapılmayacağı yazıyor.

93. Oscar adayları belli oldu

Deadline daha önce de törene bizzat katılanların pandemide sosyal mesafeyi korumak için, büyüklüğünden dolayı Union İstasyonu’na yerleştirileceğini aktaran kaynakların sözlerine yer vermişti.

Deadline ayrıca Rubin’in son e-postasında gecenin programının nasıl ilerleyeceği veya mekanların ne için kullanıldığı gibi ayrıntılara yer verilmediğini aktardı.

Söz konusu haber 2021 töreninin, devam eden koronavirüs pandemisi sebebiyle 2020’de, bu yılın nisan ayına ertelenmesinin ardından geldi. Bu olay, Oscar tarihindeki yalnızca 4. erteleme olmuştu.

Çaba sarf etmeye devam

Ertelenmeden önce bu yılki törenin 28 Şubat’ta yapılması planlanıyordu. Bununla birlikte akademi, virüsün yansımalarıyla başa çıkmak için çaba sarf etmeye devam ediyor.

Akademinin oy hakkına sahip 9 bin 362 üyesinin yanı sıra diğer üyelerine de gönderildiği bildirilen e-postada Rubin, başka hiç yüz yüze etkinlik yapılmayacağını doğruladı.

Partiler iptal

Adaylık gösterimlerinin, Oscar Adayları Öğle Yemeği’nin, Oscar sonrasındaki Governors Ball kutlamasının ve Londra ve New York’ta düzenlenen Oscar gecesi izleme partilerinin tümünün iptal edildiği söyleniyor.

Rubin, akademinin “diğer törenlerin hiçbirine benzemeyen bir Oscar gösterisi hazırlaması” için “ideal yapımcı üçlüsünü, yani Jesse Collins, Stacey Sher ve Steven Soderbergh’i” bir araya getirdiğini söyledi.

Sektörün krizden kötü etkilenmesinin ardından geçen nisan akademi benzeri görülmemiş bir karara imza atarak sinemada gösterime girmeyen filmlerin de aday olmasına izin vermişti.

Festivaller yapılmadı

ABD’nin büyük kısmı martta tecride girdiği için sinemalar kapanmış ve Cannes gibi büyük festivaller iptal edilirken, gündemde geniş yer bulan filmlerin gösterimleri de ertelenmişti.

Elde edilen e-posta, bu yılın ödüllerinin “geçen yıl film yapımındaki unutulmaz performansları, başarıları ve sıra dışı filmleri onurlandıracağında” ısrarcı.

Rüya Takımı 2021 Oscarlarını Güvenli ve Eğlenceli Yapmak için Görevlendirildi

 

 


Comments

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi: