İstanbul Dan Brown’ın En Sevdiği Şehir!

Ünlü yazar Dan Brown, Ece Vahapoğlu ile yaptığı söyleşide en sevdiği şehrin İstanbul olduğunu söyledi. 1 dk


Kitapları dünya çapında milyonlar satan ünlü yazar Dan Brown, en sevdiği şehrin İstanbul olduğunu söyledi. Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar, Cehennem kitaplarının yazarı Dan Brown, D&R Kitap Fuarı’nın online etkinliklerinde Ece Vahapoğlu ile yaptığı söyleşide en sevdiği şehrin İstanbul olduğunu söyledi.

New York Times’ın en çok satanlar listesinde bir numarada olan Dan Brown, katıldığı online söyleşide yazmaya nasıl başladığını, yeni kitabını ve pandemi sürecini nasıl geçirdiğini anlattı.

Pandemi öncesi de evden çalıştığını söyleyen yazar, “Sadece seyahatlerime ara vermek zorunda kaldım.” dedi.

Çocukluğunda klasik müzik dinleyerek çocuk kitapları okuduğunu anlatan Brown, çocukluğuna gitmek istediği için Hayvanlar Senfonisi’ni yazdığını belirtti: “Ben 7 yaşında olsam ne okumak isterdim dedim ve bu kitapta onu yazdım. Kitap, biz yetişkinlerin de bildiği ama unuttuğu şeyleri içeriyor.”

“YAZARKEN MATCHA VE SMOOTHİE İÇİYORUM”

Brown, en çok sevdiği şehrin İstanbul olduğunu ve şehrin mutfak, sanat ve tarihinden etkilendiğini söyledi: “İstanbul, iki kıtayı birbirine bağlayan, 3 imparatorluğa başkentlik yapmış, içinde Ayasofya’yı barındıran müthiş bir şehir. Yayıncımın rehberliğinde İstanbul’da müthiş zaman geçirdim.”

Hazırlık aşamasındaki yeni kitabını da anlatan Brown kitabın Robert Langdon serisi üzerine olduğunu söyledi: “Akşam 10’da uyuyup sabaha karşı 4’te uyanıyor; internet ve telefondan uzak üst kattaki çalışma odama geçiyorum; 5-6 saat boyunca romanımı yazıyorum. Yazarken kahve, matcha çayı ve ıspanaklı ve yaban mersinli smoothie içiyorum.”


Comments

%d blogcu bunu beğendi: