İlker Kaleli The Serpent’te

İlker Kaleli The Serpent isimli dizide 70’lere özgü kıyafeti, tespih kolyesi ve uzun saçlarıyla ortaya çıktı. Peki hayranları bu durumu nasıl karşıladı? 3 dk


Poyraz Karayel dizisi ile büyük bir hayran kitlesine ulaşan İlker Kaleli seri katil Charles Sobhraj’ın hayatını anlatan BBC dizisi ‘The Serpent’ta ‘Vitali Hakim’ adlı bir Türk turist rolüyle hayranlarının karşısına çıktı. Peki bu duruma Kaleli fanları neler söyledi? Öncelikle akıllarının hala Poyraz Karayel’de kaldığını söyleyerek başlayalım tabi bundan bağımsız olarak geleceğe bakanlar da yok değildi. Gelelim  The Serpent dizisi ile ilgili ayrıntılara. Dizinin fragmanı 2020 yılı sonlarına doğru yayınlanmıştı. Fragmanı şöyleydi:

İlker Kaleli’nin uluslararası proje olan “The Serpent”taki merakla beklenen sahneleri; dizinin İngiltere’de BBC One’da yayınlanmaya başlamasıyla ortaya çıktı. Dizi 1970’li yıllarda, Asya seyahatine giden Batılı hippileri hedef alan seri katil Charles Sobhraj’ın hayatınını konu alıyordu. Dizinin yayınlanmaya başlamasının ardından Kaleli’nin rolü de netlik kazandı. Kaleli dizide bir Türk turisti canlandırıyor. Kaleli dizide 70’lere özgü kıyafeti, tespih kolyesi ve uzun saçlarıyla ortaya çıktı.

Tom Shankland’ın yönettiği Toby Finlay ve Richard Warlow’un yazdığı Tahar Rahim, Jenna Coleman ve Ellie Bamber’ın rol aldığı dizi İngiltere ve İrlanda’da BBC One’da yayınlandıktan sonra dijital platformda gösterilecek.

İlker Kaleli’nin Charles Sobhraj’ın sevgilisini canlandıran Jenna Coleman’la dans sahneleri dikkat çekti.

“Yeraltı Peygamberi” filmiyle ünlenen, “Kara Altın, ”Kesişen Hayatlar” ve “Ateşle Oylayanlar” gibi filmlerin oyuncusu Tahar Rahim’in  ‘Charles Sobhraj’ a hayat verdiği filmde Rahim, karakter için biçim değişimine gitti ve tanınmaz bir hale geldi. Dizinin çekimleri ise Tayland’da gerçekleşti.

Dünyanın her yerinde hakkında yakalama kararı çıkarılan Sobhraj’ın sırlarla dolu kaçış hikayesine de odaklanan dizide, Sobhraj’ın kız arkadaşı ve suç ortağı Marie-Andrée Leclerc’e “Jenna Coleman” hayat veriyor. Diğer rollerde ise Mathilde Warnier, Alice Englert, Tim Mclnnerny ve Ellie Bamber gibi isimleri izliyoruz. Dizinin senaryosunu ise Richard Warlow ve Toby Finlay yazdı.

Öte yandan İlker Kaleli’nin dizidek görüntülerinin ortaya çıkması hayranlarını bir hayli memnun etti. Twitter’da kısa zamanda TT olan Kaleli için bakın neler yazdılar:

İLKER KALELİ KİMDİR?

11 Mayıs 1984 İstanbul doğumlu olan İlker Kaleli Türk dizi ve sinema oyuncusu. İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Yönetimi mezunu olan İlker Kaleli daha sonra London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) oyunculuk okulunda oyunculuk eğitimi aldı. Eğitim gördüğü süreçte ayrıca Şahika Tekand’a ait Stüdyo Oyuncuları topluluğunda oyunculuk dersleri aldı.

Sırasıyla Son, Kayıp Şehir ve Kayıp isimli dizilerde oynadı. 2014 yılında Silsile adlı filmde yer aldı. 2015 yılından 2017 yılına kadar Poyraz Karayel dizisinde Poyraz Karayel karakterini canlandırdı. 2020 yılında Öğretmen dizisinin başrolü Akif karakterini canlandırdı.

6 dil bilen İlker Kaleli’nin İngilizce aksanı bir dönem sosyal medya çok konuşulmuştu.

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend