Ankara’da Deprem; Vatandaşlar Böyle kaydetti

Ankara'da 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Vatandaşlar o anları kaydetti. 1 dk


Ankara’da korkutan deprem… Merkez üssü Ankara’nın Kalecik ilçesi olan 4.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli depremin büyüklüğünü 4.7 olarak güncelledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş deprem sonrası yaptığı açıklamada, “Ekiplerimiz teyakkuz halindeler” dedi. Deprem şokunu yaşayan vatandaşlar o anları kameraya aldı. Bir sosyal medya kullanıcısı, “#deprem çok korktuk ailecek bebek var bişey olacak sandık” diyerek bu görüntüleri paylaştı.

AFAD’dan alınan bilgiye göre, saat 22.53’te merkez üssü Ankara’nın Kalecik ilçesi olan 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Ankara Valisi Vasip Şahin, Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Saat 22:53’te ilimiz Kalecik ilçesi merkezli (AFAD verilerine göre) 4,5 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Şu ana kadar Kalecik Kaymakamlığına ve Valiliğimize intikal eden can veya mal kaybı bulunmamaktadır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir.” ifadelerini kullandı. Kandilli depremin büyüklüğünü 4.7 olarak güncelledi.

Kalecik’ten ilk görüntüler

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş deprem sonrası Twitter’dan geçmiş olsun dileklerini paylaşırken, “Ankara merkezli 4.5 büyüklüğündeki deprem hepimizi endişelendirdi. Ekiplerimiz teyakkuz halindeler. Bizlere Başkent 153 hattından ulaşabilirsiniz. Bütün vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.


Comments

%d blogcu bunu beğendi: