Amerikan Uzay Maceralarında Bugün; CIA Belgeleri, Deniz Fenerindeki UFO ve Space Force

CIA UFO kayıtları, deniz fenerindeki UFO, Steve Carell'ın Space Force'u... Değişen hiçbir şey yok. Ne olursa olsun UFO'larla ilgili başladığımız yerdeyiz; yani hiçbir yerde. NASA destekli yapılan uzaylı belgesellerindeki gibi bir yer bu; her şey öyle de olabilir böyle de...2 dk


Amerikan Merkezi Haberalma Örgütü’nün (CIA) UFO’larla ilgili kamuya açık milyonlarca belgesi indirilebilir bir formatta erişime açıldı. İnsanlar da sandı ki bu belgeler de çok özel bilgiler bir tıklamayla bulunacak. Ama nerde; belgeler UFO’lar gibi tanımlanamıyor. Bir diğer UFO tartışması taze bir şekilde sürerken insan bir yandan geçtiğimiz yıllarda kurulan Uzay Kuvvetleri’ni düşünüyor.

John Greenewald tarafından yönetilen The Black Vault isimli web sitesi, hükümetin UFO’lar (tanımlanamayan uçan objeler) için belgelediği UAP (tanımlanamayan hava olayları) belgelerini yayımladı. Tüm bu belgelere The Black Vaults‘un web sitesinden erişilebiliyor. @blackvaultcom twitter hesabından yapılan açıklamaya göre 24 saat içinde belgeleri 111 bin kişi inceledi ve toplam tıklama 4,5 milyonu aştı.

Greenewald, Bilgiye Erişim Özgürlüğü Yasası (FOIA) kapsamında CIA de dahil olmak üzere birden fazla kurumdan aldığı binlerce dosyayı elle tarayarak 2,2 milyonluk sayfalık arşivi The Black Vault’a yükledi.

Bilgi özgürlüğü aktivisti Greenewald, dosyaları alabilmek adına hükümete 10 binden fazla FOIA talebinde bulunduğunu açıkladı. Konuya ilişkin Amerikan Vice News sitesinin teknoloji eki Motherboard’a bir e-mail atan Greenewald, “CIA’in yayımladığı UFO kayıtlarını almak için yıllarca savaştım” dedi.

Belgelerle ilgili çeşitli sıkıntılar var. Bunlardan biri belgeleri doğrulamanın mümkün olmadığı. İkincisi ise jpeg şeklinde yüklen bazı belgelerin okunması zor ve tam olarak ne için kullanıldıkları belirsiz. Greenewald, İstihbarat teşkilatı belgelerini koleksiyonun ayrıştırılmasını zorlaştıran “modası geçmiş” bir formatta bir araya getirmiş.

CIA kayıtlarını makul bir şekilde kullanmayı İNANILMAZ DERECE zorlaştırmış. Bu modası geçmiş biçim, insanların belgeleri görmesini ve herhangi bir araştırma amacıyla kullanmasını çok zorlaştırıyor.

Belge dökümü, tıpkı UFO’lar gibi; tanımlanamıyor… Belgeler internette şöyle yer buldu:

Geçen yılın Nisan ayında ABD savunma bakanlığından sızdırılan ve sonunda yayınlanan hava sahasında pilot eğitim uçuşları sırasında kasete kaydedilen tanımlanamayan nesneleri gösteriyordu. Ağustos ayında, savunma bakanlığı , milletvekillerinin bakanlığa UAP görüşlerine yönelik daha ciddi soruşturmalar yapması için baskı yapmasının ardından, “ABD ulusal güvenliğine potansiyel olarak tehdit oluşturabilecek UAP’leri tespit etmek, analiz etmek ve kataloglamak” için bir UAP görev gücü oluşturulmuştu. Hatta görev gücü tam faaliyete geçemeden usta aktör Steve Carell dizisini bile yaptı. Netflix Dizisi Space Force’un ilk sezonu da yayınlandı. Dört yıldızlı bir general, Amerikan ordusunun en yeni departmanı olan Uzay Kuvvetleri’ni göreve hazırlamak üzere isteksizce eksantrik bir bilim insanıyla iş birliği yapıyor. Şiddetle tavsiye ederim.

Outer Banks deniz fenerinin arkasındaki parlayan nesnenin videosu UFO tartışmalarına yol açtı. Bu neydi?

Öte yandan; geçen hafta North Carolina’daki Outer Banks üzerinden kimliği belirsiz bir uçan nesneyi gösteriyor gibi görünen bir video üzerine sosyal medyada canlı bir tartışma patlak verdi.

Bir meteor gibi görünüyor, ancak fotoğrafçı Wes Snyder bunun yalnızca videoyu hızlandırdığı için olduğunu söylüyor.

Snyder, YouTube’da “Nesne toplamda 3 dakikadan kısa bir süre göründü, bu yüzden onun bir meteordan, (veya) sadece birkaç saniye sürdüğü için kayan yıldızdan şüpheliyim” dedi .

Nesne ayrıca bazı zaman atlamalı fotoğraflarda köşelere sahip görünüyor.

Carolinas’ta kıyı fotoğrafçılığı ile tanınan Snyder, mantıklı açıklamalar alma umuduyla videoyu Facebook ve YouTube’da paylaştı . Sonuç 300’den fazla yorum, 600 paylaşım ve 1.500 tepki oldu. Videonun 7 Ocak saat 22:30 civarında kaydedildiğini söylüyor. Video şöyle:

Sonuç olarak UFO’larla ilgili başladığımız yerdeyiz; yani hiçbir yerde. NASA destekli yapılan uzaylı belgesellerindeki gibi bir yer bu; her şey öyle de olabilir böyle de…


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend