Rowling’in Ickabog’unu Genç Yetenekler Resmetti

J.K Rowling'in merakla beklenen kitabı Ickaborg ön satışa açıldı. Kitapta çocukların çizdiği resimler yer alıyor. 2 dk


J.K. Rowling merakla beklenen kitabı The Ickabog ön satışa açıldı. Kitap 13 Ocak’tan itibaren raflarda yerini alacak. Rowling bu kitap için ilginç bir çalışma yapmış kitabında yer almaları 7-12 yaşları arasındaki genç sanatçılara çağrıda bulunmuştu. Ünlü yazar genç yeteneklere hikayenin bazı bölümlerini göndererek  onlardan hayal dünyalarını çalıştırmalarını ve onları resmetmelerini istemişti.

Kitabın orijinal versiyonu için İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan’da 18.000’in üzerinde başvuru alındı. Kitabın Türkçe versiyonu için Yapı Kredi Yayınları da genç sanatçılardan resimler istedi. Çocuk sanat eserlerinin kalitesi, çeşitliliği ve hayal gücü inanılmazdı. Yapı Kredi Yayınları seçilen eserleri şurada yayınladı. Kitabın Türkçe baskısında yayınlanacak eserlerden bazıları şöyle:

Ahu Dila
Ceyda Uslu
Deniz Korkmaz
Evlin Çevlik
Mira Cığızoğlu

Ickabog illüstrasyon yarışmasına katılan eserler arasından seçilen 34 eser da kitabın İngilizce versiyonunda yer alacak.  Seçilen resimler The Ickaborg sitesinde yer alıyor. Bazıları şöyle:

Sophie, 11, Yeni Zelanda
Kit, 7, Birleşik Krallık
Charlotte, 8, İrlanda Cumhuriyeti
Radhya, 9, Hindistan
Erica, 12, Avustralya

 

Joel, 11, Birleşik Krallık
Sienna, 9, Yeni Zelanda
Indrashis, 7 yaşındayım, Hindistan

 

Meghashree, 8, Hindistan
Charlotte, 8, İrlanda Cumhuriyeti
Caitlyn, 8, Birleşik Krallık
Ella, 12, Avustralya

Comments

%d blogcu bunu beğendi: