Luca’dan fragman

Film, bizi İtalyan kıyılarının yaz mevsimine götürecek.1 dk


Pixar ve Disney ortaklığında hayata geçirilen yeni nesil animasyon filmi Luca’dan fragman paylaşıldı.

İlk olarak 2020 yılının temmuz ayında haberdar olduğumuz film, bizi İtalyan kıyılarının yaz mevsimine götürecek. Burada, yaz aylarında günlerini İtalyan Rivierası’nda makarna yiyip scooter’ıyla gezerek geçiren Luca’yla tanışacağız. Bu macera dolu yaz mevsimine ise alışılmadık ama güçlü bir arkadaşlık damgasını vuracak: bir insan ve insan kılığına bürünmüş bir deniz canavarının efsanevi arkadaşlığı. Yani, Luca biraz The Little Mermaid’i, biraz Elena Ferrante romanlarını, bir parça da Miyazaki’yi andıracak.

Empire’ın haberine göre, Luca filmi, yönetmen Enrico Casarosa’nın hayatından önemli izler taşıyor. Enrico Casarosa film hakkında şunları söyledi:

“Ben Cenova’da doğdum ve yazlarımı kumsallarda geçirdim. 11 yaşındayken en iyi arkadaşımla tanıştım. Çok utangaçtım ve tamamen farklı bir hayatı olan bu baş belası çocuğu buldum. Büyümemize yardım eden bu tür arkadaşlıklar hakkında bir film yapmak istedim.”

Yönetmen, Luca filminin Fellini ve diğer klasik İtalyan yönetmenlere hürmetlerini sunarken bir yandan Miyazaki’yi de bu karışıma dahil ettiğini söylüyor.

Luca’nın, Türkiye’de 18 Haziran 2021 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.


Comments

%d blogcu bunu beğendi: