Bu Kedinin Gözlerini Oyan Yaratık Bulunsun

Gün geçmiyor ki yeni bir hayvana eziyet vakasıyla karşılaşılmasın. Bu sefer haber Gaziantep'ten. Bir kedi gözleri oyulmuş halde bulundu.2 dk


Gaziantep’te gözleri oyulmuş halde bir kedi bulundu. Duyarlı vatandaşların haber vermesiyle kedinin bulunduğu alana giden biyoloji öğretmeni Şeyma Yıldız yaşadıklarını Instagram hesabından duyurdu. Yılmaz kedinin fotoğraflarını ve yakalanma anını paylaşarak şunları yazdı:

“Dün klinikten çıkıp arkadaşımın evine uğradığımda telefonda bana sokakta olduğunu ve acil yanına koşup gelmemi söyledi. Ardından yanına gittiğim zaman çığlık çığlığa “Şeyma şuna bakar mısın?“ Dedi. Ve bir kurtuluş macerası daha böyle başladı…

Üç saate yakın bu kediyi yakalamak için koşturduk. Önce bir bahçeye girdi. Duvarlara çarpa çarpa kaçtı. Yakaladım fakat elimden kurtuldu. Sonra yola attı kendisini. 4 defa arabaların altında kalıyordu trafiği durdurduk. Yaş mama ile de yakalayamayınca belediye görevlilerini aradık. Gelip yakalayarak evrak karşılığında bize bu çocuğu teslim ettiler. Ardından hemen kliniğe götürdük. Yapılan viral testler sonucunda Herpes, Kalisi, Korona, Lösemisinin ve aşırı enfeksiyonun olduğu anlaşıldı. Ameliyat olması gerekiyor fakat şuan hastalıklarından dolayı ameliyatı kaldıracak durumda değil. Tedaviye başlandı, serum takıldı şuan pansiyonda kalıyor. En az on gün sadece bu hastalıkların tedavi süreci var. On günün sonunda genel durumu iyileşirse ameliyata alınacak.”

Gaziantep’te hayvanlarla ilgili duyarlılığıyla bilinen ve sokak hayvanları için mama toplama kampanyaları yapmasıyla bilinen Şeyma öğretmen bir çağrıda da bulundu. Şeyma Yıldız;  “Dün yapılan tesler + muayene + 10 günlük tedavi ücreti + pansiyon bedeli toplamda 2890 TL tutuyor. Fakat süreç uzarsa bu miktar artabilir. Sonrasında bu miktarın üzerine ameliyat ücreti eklenecek. Yükümüz ve borçlarımız ağırlaştı. Dolayısı ile tedavileri devam ettirebilmemiz için desteklerinize ihtiyacımız var. Lütfen bizi yalnız bırakmayın…” dedi. Şeyma öğretmenin Instagram hesabı; gaziantepsokakpatileri. Kediye ve Şeyma Yıldız’a yardımcı olmak isteyenler buradan kendisiyle iletişime geçebilir.

Fotoğraflar korkunç. Biz içlerinden seçerek bazılarını yayınladık. Bir kedinin gözlerini oyan yaratığın bulunmasını ve adalet önünde hesap vermesini istiyoruz. Bir hayvana bu eziyeti yapan insanın ruh sağlığında ciddi sıkıntılar var demektir ve yapılması gereken bu caninin tecritidir. Dutluk Dergi hayvanların da sesi olmaya devam edecektir; ta ki son cani cezasını çekene kadar.


Comments

%d blogcu bunu beğendi: