Bu Kedinin Gözlerini Oyan Yaratık Bulunsun

Gün geçmiyor ki yeni bir hayvana eziyet vakasıyla karşılaşılmasın. Bu sefer haber Gaziantep'ten. Bir kedi gözleri oyulmuş halde bulundu.2 dk


Gaziantep’te gözleri oyulmuş halde bir kedi bulundu. Duyarlı vatandaşların haber vermesiyle kedinin bulunduğu alana giden biyoloji öğretmeni Şeyma Yıldız yaşadıklarını Instagram hesabından duyurdu. Yılmaz kedinin fotoğraflarını ve yakalanma anını paylaşarak şunları yazdı:

“Dün klinikten çıkıp arkadaşımın evine uğradığımda telefonda bana sokakta olduğunu ve acil yanına koşup gelmemi söyledi. Ardından yanına gittiğim zaman çığlık çığlığa “Şeyma şuna bakar mısın?“ Dedi. Ve bir kurtuluş macerası daha böyle başladı…

Üç saate yakın bu kediyi yakalamak için koşturduk. Önce bir bahçeye girdi. Duvarlara çarpa çarpa kaçtı. Yakaladım fakat elimden kurtuldu. Sonra yola attı kendisini. 4 defa arabaların altında kalıyordu trafiği durdurduk. Yaş mama ile de yakalayamayınca belediye görevlilerini aradık. Gelip yakalayarak evrak karşılığında bize bu çocuğu teslim ettiler. Ardından hemen kliniğe götürdük. Yapılan viral testler sonucunda Herpes, Kalisi, Korona, Lösemisinin ve aşırı enfeksiyonun olduğu anlaşıldı. Ameliyat olması gerekiyor fakat şuan hastalıklarından dolayı ameliyatı kaldıracak durumda değil. Tedaviye başlandı, serum takıldı şuan pansiyonda kalıyor. En az on gün sadece bu hastalıkların tedavi süreci var. On günün sonunda genel durumu iyileşirse ameliyata alınacak.”

Gaziantep’te hayvanlarla ilgili duyarlılığıyla bilinen ve sokak hayvanları için mama toplama kampanyaları yapmasıyla bilinen Şeyma öğretmen bir çağrıda da bulundu. Şeyma Yıldız;  “Dün yapılan tesler + muayene + 10 günlük tedavi ücreti + pansiyon bedeli toplamda 2890 TL tutuyor. Fakat süreç uzarsa bu miktar artabilir. Sonrasında bu miktarın üzerine ameliyat ücreti eklenecek. Yükümüz ve borçlarımız ağırlaştı. Dolayısı ile tedavileri devam ettirebilmemiz için desteklerinize ihtiyacımız var. Lütfen bizi yalnız bırakmayın…” dedi. Şeyma öğretmenin Instagram hesabı; gaziantepsokakpatileri. Kediye ve Şeyma Yıldız’a yardımcı olmak isteyenler buradan kendisiyle iletişime geçebilir.

Fotoğraflar korkunç. Biz içlerinden seçerek bazılarını yayınladık. Bir kedinin gözlerini oyan yaratığın bulunmasını ve adalet önünde hesap vermesini istiyoruz. Bir hayvana bu eziyeti yapan insanın ruh sağlığında ciddi sıkıntılar var demektir ve yapılması gereken bu caninin tecritidir. Dutluk Dergi hayvanların da sesi olmaya devam edecektir; ta ki son cani cezasını çekene kadar.


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend