Sonbahar Kuzuları

Kuzulama mevsimi genellikle ilkbahardır, ancak bazı bölgelerde sonbaharda da yavrular doğabiliyor.2 dk


Kuzulama mevsimi genellikle ilkbahardır, ancak İngiltere’nin Devon, Bideford’daki Big Sheep cazibe merkezindeki koyunlar sonbaharda da kuzuladı. Sahibi Rick Turner, bunun duyulmamış bir şey olmadığını ama yaygın da olmadığını söyledi.

“Ulusal sürünün yaklaşık yüzde biri sonbaharda doğar ‘dedi.

Poll Dorset ırkı kuzular özellikle İngiltere’nin güney batısında doğal olarak mevsim dışı üreme yeteneğine sahip.

Çiftçiler Emily Gascoigne ve Adam Smith, şu anda kuzulayan 70 koyun ve şimdiye kadar doğan yaklaşık 20 bebekle yoğun bir ay geçiriyorlar. Poll Dorset cinsi, daha ılıman kışlara çok uygun ve iki yılda üç kez kuzu üretebilen tek Birleşik Krallık ırkı.

32 yaşındaki Veteriner Emily şunları söyledi: ‘Burada kışlar oldukça ılıman geçer, bu da Anketlere uygundur, oysa Şubat ve Mart oldukça korkunç olabilir. Poll Dorset, iki yılda üç kez kuzulama yapabilen tek Birleşik Krallık ırkıdır, ancak biz sadece yılda bir kez kuzulaştırıyoruz. Onları yaklaşık dört yıldır yetiştiriyoruz. Onlar gerçekten iyi anneler ve aynı zamanda gerçekten iyi bir ticari koyunlar. Gerçekten uysallar ve birlikte çalışmak gerçekten güzel. Purbeck Adası’nda bahçesi olan herkes, yazın çok zor bir dönem olduğunu bilir, baharda fazla çimen olmaz. Oysa şimdi hava hala oldukça sıcak ve bol miktarda ot ve otlak var.”


Comments

%d blogcu bunu beğendi: