Jason Sudeikis ve Hannah Waddingham’den “Ted Lasso”

Ekip sitcom olmayan bir sitcom yapmak üzere yola çıktı. Ancak daha fazla drama/komedi hissi vermesi için de fikir birliğine vardı. İstedikleri her şeyi yapmış gibi görünüyorlar. 2 dk


Apple TV + “Ted Lasso” nun 10 bölümlük ilk sezonunu yapmak için yeşil ışık yaktığında, prodüksiyon ekibinin sıfırdan başlaması gerekmedi. Seri, Jason Sudeikis’in yeteneklerini Premiere League futbol koçu olarak Londra’ya götüren sevimli Amerikan futbolu koçu karakteriyle yıllar önce yaptığı bir dizi kısa filmden ilham aldı.

Jason Sudeikis.

Görüntü yönetmeni David Rom, “Bir belgesel gibi veya’ The Office ‘gibi görünmesini istemiyorduk” dedi. Neye benzemesini istemediklerini bildiklerinden yapım da üretim de kolay oldu. Ekip sitcom olmayan bir sitcom yapmak üzere yola çıktı. Ancak daha fazla drama/komedi hissi vermesi için de fikir birliğine vardı.

Rom, diğer televizyon komedilerinden göze çarpan çarpıcı görüntüler oluşturmak için daha geniş lensler ve daha sığ bir alan derinliği kullandıklarını söyledi. Dizinin ilk sezonu oldukça ilgi çekince ikinci sezon için de çalışmalara vakit kaybetmeden başlandı. Peki ne anlatıyor sitcom olmayan sitcom Ted Lasso?

AFC Richmond isimli kulübün başkanı olan Rebecca Welton, bu görevi yeni boşandığı eşinden miras devralmış. Eski eşine büyük nefret duyan Rebecca, takımın başarısız olması ve bu durumun da takıma büyük değer verdiğini bildiği eski kocasını çıldırtacağı düşüncesiyle Ted Lasso’yu transfer ediyor.

Sıradan bir kariyere sahip olan ABD vatandaşı bir Amerikan futbolu koçu olan Ted Lasso (Jason Sudeikis) İngiltere Premier Lig futbol takımının başına teknik direktör olarak getiriliyor. Futbol hakkında doğru düzgün bir şey bilmeyen Ted Lasso daha çok internette yayılan bir video dolayısıyla tanınmış bir koç. Dizi sadece bu iki karakterden ibaret değil elbette. Dizide her karakterin ayrı bir yeri ve ışığı var.

*Rebecca Welton karakterine Game of Thrones ve Krypton dizilerinden anımsanabilecek Hannah Waddingham hayat veriyor.

Yardımcı antrenör Beard rolünde Brendan Hunt var… Asabi takım kaptanı Roy Kent karakterinde Brett Goldstein hayat veriyor. Brett gelenekçi bir karakter olan Roy karakterini ustalıkla canlandırıyor. Takımın kibirli yıldız oyuncusu Jamie Tartt karakterini Phil Dunster, Jamie’nin modellik yapan ve Ted ile iyi anlaşan çekici sevgilisi Keeley Jones’u ise Dirty John ve Vinyl dizilerinden hatırlanabilecek Juno Temple canlandırıyor.

Juno Temple.

Dizi sadece yukarda da anlattığımız gibi komedi unsurları içermiyor. Ekibin de istediği üzere dram unsurları da baskın. Ekip zor olanı başarmış. Tabi dram komedi dizilerinin klişelerinden de kaçamamış. Ted Lasso karakterinin bazı özelliklerinin fazla sivriltilmesi zaman zaman göze batsa da zaten dizi gerçeği dile getirmek iddiasında değil Hem belki kimbilir gerçek hayatta da böyle sihirli insanlar karşımıza çıkabilir. Neden olmasın…

 


Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

Comments

Share via
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
%d blogcu bunu beğendi:
Send this to a friend