Orman Okulu

Pando onları güçlükle susturdu. “Sevgili kardeşlerim,” dedi. “Bazı insanlar sizi çok üzmüş olabilirler. Ama şuna İnanın ki, çocuklar sizi çok seviyorlar…”

30

Etiketler:

Arka Kapak Yazısı:

“…Bilge kaplumbağa Pando öğrencilerine dönerek: “Söylediklerimi tekrar etmenizi istiyorum,” dedi. “Hayvanların yaşama hakkı vardır.”

Bütün hayvanlar, “Hayvanların yaşama hakkı vardır” diye tekrar ettiler. Son olarak Haro Kurt söz istedi. Öfkeli sesiyle, “İnsanlar bizi doğal ortamımızda rahat bıraksınlar. Ateş kusan tüfekleriyle peşimize düşmesinler,” dedi. Tüfek sözünü duyan kuşlar ağlamaya başladı. Pando onları güçlükle susturdu. “Sevgili kardeşlerim,” dedi. “Bazı insanlar sizi çok üzmüş olabilirler. Ama şuna İnanın ki, çocuklar sizi çok seviyorlar…”

Yazar Hakkında:

Gülümser Şimşek

1955 yılında Zara’da doğdumuştur. 1971 yılında Bursa Kız İlköğretmen Okulu’ndan mezun olmuş, yirmi beş yıl boyunca ülkemizin farklı bölgelerinde Atatürk İlkelerini ve Cumhuriyet’in kazanımlarını ilköğretim çağındaki çocuklara aktarmıştır. Emekli olduktan sonra kendi anaokulunu açmıştır. Bu süreç okulöncesi yaştaki çocukların derin ve zengin dünyasına yakından tanıklık etme şansı vermiş ve çocuk masalları yazmaya zemin hazırlamıştır. Eş zamanlı olarak Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nde farklı düzeyde görev almış, Çevre Komisyonu başkanlığı döneminde dernek adına ormanlar oluşturulmasına aracı olmuştur. Eğitim ve Çocuk komisyonlarında toplum yararına projeler oluşturulmasına katkı sunmuştur. Küçük Bulutun Serüvenleri ve Özgün Bilmeceler isimli çocuk kitaplarını yazmıştır. Halen farklı sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük ilkesiyle eğitim çalışmalarına devam etmektedir.

Resimleyen:

Hatice Gülmez Nalbant

İstanbul İlköğterim Okulu Resim Semineri ve Atatürk Eğitim Fakültesi Resim Bölümünü bitirdi. Eğitiminde Selahattin Taran, İlhami Demirci, Hidayet Gülen, Enver Naci Gökşen, Ramiz Aydın gibi saygın ve nitelikli eğitimcilerin katkısı büyüktür. Otuz yılı aşkın süre kamu ve özel okullarda öğretmenlik yapmıştır. Öğretmenlikle sürdürdüğü resim çalışmalarını 2009’da itibaren yoğunlaştırmıştır. UPSD, BRHD ve Bodrum-Art üyesidir. Bir çok karma sergiye katılan ve kişisel sergiler açan Nalbant Kadıköy’deki atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı